Prostěradla

Vyberte
Seřazeno podle
33 Výsledky pro "Prostěradla"
Filtr a řazení
Prostěradla

Nákup přiléhavých prostěradel: Na čem záleží

Přiléhavé prostěradlo je spolu s matrací považováno za základ klidného spánku. Pokud je příliš velké a kluzké nebo vyrobeno z nepohodlného materiálu, může vás připravit o spánek. Proto byste se měli ujistit, že velikost prostěradla dokonale vyhovuje vaší matraci a že látka je co nejšetrnější k pokožce. Zde získáte přehled o nejběžnějších velikostech napínacích prostěradel a dozvíte se, jaká kritéria hrají při nákupu roli.

Jaké velikosti napínacích listů jsou k dispozici?

Napínací prostěradla jsou k dispozici pro jednolůžka i dvoulůžka. Německý standardní rozměr pro jednolůžka je prostěradlo 90x200 (v centimetrech) Prostěradla 140x200 jsou vhodná pro užší manželské postele, zatímco pro dvoulůžka je standardem prostěradlo 180x200. Kromě toho jsou k dispozici rozměry 160x200 nebo 190x220 pro manželské postele. Ta přichází v úvahu v případě větších manželských postelí.

Důležité upozornění: Tato prostěradla jsou obvykle vhodná pro matrace o výšce 25 až 30 cm. Pokud spíte na vyšší matraci, měli byste dbát na správné rozměry. Pokud prostěradlo dokonale nesedí, může se během noci snadno oddělit od matrace a sklouznout z ní.

K čemu jsou potřebná přiléhavá prostěradla?

Prostěradlo je vybaveno elastickým pásem, takže se velmi snadno přetahuje přes matraci a při správné velikosti také optimálně drží. Všitá guma může být zcela po celém obvodu nebo pouze ve čtyřech rozích. Výhodou obvodového pružného pásu je, že poskytuje dostatečnou napínací sílu ve všech směrech. Naproti tomu pružný materiál ve čtyřech rozích se může snadněji zmačkat.

Prostěradlo slouží především k ochraně matrace. Chrání ležící povrch před nečistotami, tělesnými tekutinami, plísněmi, roztoči a patogeny.

Nákup napínacích prostěradel: přehled nejdůležitějších kritérií

Pokud chcete mít klidný spánek, doporučujeme při nákupu prostěradla vždy dbát na správnou velikost a typ integrované gumy. Spíte na jednolůžku nebo na manželské posteli? Je samozřejmé, že prostěradlo 90x200 je určeno výhradně pro jednolůžka.

Kromě toho je rozhodujícím kritériem při nákupu kvalita materiálu, protože ovlivňuje pocit tepla a produkci potu během spánku. Nabízíme povlečení z bavlny, saténu a mikrovlákna. Měkká bavlněná žerzejová tkanina je rozměrově stálá a pružná.

FAQ

Z jakého materiálu jsou vyrobena prostěradla?

Bavlna je nejběžnějším materiálem, protože ji lze prát při vysokých teplotách a zaručuje dobrou absorpci vlhkosti. Žerzej je také vyroben z bavlny, ale je pružnější. Perkálové plachty vypadají mnohem jemněji. Tato pevná bavlněná tkanina je velmi příjemná na kůži.

Pro které matrace jsou napínací prostěradla vhodná?

Tato prostěradla jsou vhodná pro pružinové a pěnové matrace. Díky pružným rohům se plachta snadno upevňuje. Tato prostěradla nejsou vhodná pro skříňové postele nebo skříňové pružinové matrace.

Mohu si koupit také napínací podložku?

Standardní modely se pro tento účel nehodí, protože horní desky nejsou obvykle vyšší než 10 až 12 cm a prostěradlo by se nevzhledně pomačkalo. Existují však také bavlněná vrchní prostěradla, která se dokonale hodí k matraci na pružinové matraci.
Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků
Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků