Biokrby

Vyberte
Seřazeno podle
44 Výsledky pro "Biokrby"
Filtr a řazení
Biokrby

Biokrby

Toužíte po krbu, ale nemáte v bytě či domě odtah do komína? Žádný problém. Biokrby jsou moderní alternativou ke klasickým krbům a umístit je můžete kamkoliv. Jak biokrb funguje a jak jej vybrat? Přečtěte si více.

Krb má své kouzlo – dokáže zútulnit každý pokoj a vytvořit v něm tu správnou atmosféru. Nejde však nainstalovat kamkoliv, protože je potřeba, aby domácnost měla odtah do komína. Jestliže si ani vy nemůžete pořídit klasický krb, skvělou alternativou pro vás bude biokrb. Ten ke svému provozu nepotřebuje komín ani tuhé palivo. V naší nabídce najdete biokrby v různých designech i velikostech, takže snadno vyberete model, který do vaší domácnosti perfektně zapadne.

Co je biokrb a jak funguje?

Biokrb je speciální typ krbu, v němž se netopí tuhými palivy, takže nepotřebuje odvod do komína a neprodukuje žádné škodlivé spaliny. Topí se v něm biolihem, který stačí nalít do zásobníku a zapálit. Biokrb poté produkuje skutečný oheň, takže plní estetickou funkci, a přitom vytváří příjemné teplo. Biokrb se označuje také jako „krb na líh“ nebo „lihový krb“.

Biokrby díky svému provedení nabízí spoustu výhod

Ačkoliv jsou biokrby alternativou k tradičním krbům a krbovým kamnům, nabízí spoustu příjemných benefitů. Jaké jsou ty nejdůležitější?

  • Biokrb nepotřebuje odtah do komína.
  • Topení bez sazí a kouře je šetrné k plicím.
  • Během provozu nevzniká žádný zápach.
  • Biokrb můžete umístit kamkoliv.
  • Jednoduchá údržba.
  • Produkuje skutečný oheň.
  • Nevyžaduje k provozu připojení do elektrické sítě.

A má biokrb i nějaké nevýhody? Ve srovnání s klasickým krbem i krbovými kamny je jeho výhřevnost o něco slabší. Skvěle se hodí na přitápění jako doplňkové topidlo, celý dům s ním ale rozhodně nevytopíte. Také je potřeba myslet na doplňování paliva, ale to je stále podstatně jednodušší, než příprava dřeva a přikládání do krbu.

Jak vybrat biokrb

Jelikož je biokrb poměrně jednoduchým topidlem, není výběr nikterak složitý. Je třeba brát v potaz zejména umístění, rozměry a výhřevnost biokrbu. Velkou roli samozřejmě hraje i design. Níže vám napovíme, na co všechno se při výběru zaměřit.

Biokrb může být volně stojící, nástěnný i vestavný

Biokrby se liší především podle své konstrukce. Při jeho umístění je potřeba brát ohled na to, že mezi biokrbem a nábytkem či jinými hořlavými materiály by měla být vzdálenost alespoň jeden metr.

  • Volně stojící biokrb můžete umístit kamkoliv se vám bude hodit. Díky podstavci skvěle vypadá a můžete jej přemisťovat podle libosti.
  • Nástěnný biokrb vyžaduje instalaci na zeď, neubírá ale v interiéru cenné místo. Jeho instalace ale není příliš náročná, jde o podobný princip jako zavěšení televize na zeď.
  • Vestavný biokrb má nejsložitější instalaci, potěší vás ale dokonalým splynutím se zdí a luxusním designem.

Rozměry a hmotnost biokrbu

V potaz je také třeba brát rozměry biokrbu, a v případě instalace na zeď i jeho hmotnost. Kompaktnější biokrby zabírají minimum místa a skvěle se hodí i do menších místností. Naopak velké biokrby vyžadují dostatek prostoru a stanou se dominantou interiéru. Obzvlášť pečliví při měření buďte zejména při pořízení vestavného biokrbu.

Biokrb a jeho výhřevnost

Jak už jsme zmiňovali výše, biokrb se hlavním topidlem v domácnosti rozhodně nestane. Dokáže vás ale příjemně zahřát. Jestliže jej tedy chcete používat nejen kvůli estetickému efektu, ale i na vytápění, zaměřte se na výkon biokrbu. Ten je zpravidla udáván v kW, a čím vyšší je, tím více biokrb produkuje tepla. Například do klasické místnosti o velikosti 30 m2 je ideální biokrb s výkonem okolo 3,5 kW.

Design a materiál biokrbu

Protože je biokrb především designovým prvkem, jeho vzhled je při výběru jedním z nejdůležitějších aspektů. V naší nabídce najdete biokrby různých tvarů a barev. Některé připomínají klasické krby, další krbová kamna a jiné zase designové krbové vložky. Biokrb si můžete pořídit jak v klasické černé, tak i v bílé, stříbrné či hnědé barvě. Z materiálů dominuje ocel, která nabízí vysokou odolnost a dlouhou životnost. Často je ale kombinována například s imitací dřeva, sklem či kamenem. Není pro vás biokrb to pravé ořechové? Domácnost vám pomohou zahřát i elektrické krby, peletová kamna nebo konvektory.