Masážní válce

Regenerace a prevence pomocí masážního válce

Napětí, bolest svalů a zaseknuté fascie bolí. Masážní válec pomáhá předcházet bolesti a zmírňovat ji.

Příliš mnoho nebo málo pohybu, sedavé zaměstnání nebo jednostranný stres v práci mají negativní dopad na náš pohybový aparát. Výsledkem jsou bolesti svalů a zad, problémy s krevním oběhem a slepení jemných fascií. Pravidelné cvičení s válcem pomáhá těmto obtížím předcházet. Stávající omezení lze rychleji snížit cíleným tréninkem se sportovním vybavením.

Jak masážní válec funguje?

Systém je jednoduchý: maséra při této technice nahrazuje tvrdý pěnový válec. Pomalá, cílená práce na bolestivých nebo zranitelných částech těla vyhlazuje svaly. Jemný tlak stimuluje krevní oběh. Různé povrchy a různé stupně tvrdosti dále zvyšují účinek válce a individuálně zajišťují nejlepší možný výsledek. Přesné dávkování tlaku můžete nastavit prostřednictvím aplikace tak, aby byl znatelný, ale ne nepříjemný.

Který válec pro jaké použití?

Pokud si chcete masážní válec koupit poprvé, vyberte si univerzální model. Má šířku vhodnou pro masáž zad, nohou a rukou. Pokud chcete pracovat na úzkém krku, jsou ideální užší válce s menším průměrem. Speciální vzory jsou přizpůsobeny jednotlivým částem těla. Masážní válec na nohy může být o něco tvrdší než masážní váleček na obličej. Masážní válec s rukojetí je vhodný pro stehna, u mnoha modelů lze rukojeť odejmout.

Masážní válec - správný materiál

Masážní válce ze dřeva jsou tvarované a ideální pro všechny, kteří ocení příjemný povrch přírodního materiálu. Mnoho uživatelů dává přednost tvrdým pěnovým válcům. Jsou k dispozici v různých stupních tvrdosti, takže je mohou pravidelně používat i lidé citliví na tlak. Kvalitní tuhá pěna je odolná proti stárnutí, a proto si dlouho zachovává svůj tvar. Masážní válce na záda jsou k dispozici v módních barvách, můžete si vybrat svou oblíbenou barvu nebo si objednat praktické zařízení, které bude ladit s vaším sportovním oblečením.

Fasciální válce a jejich úspěch

Tento název masážního válce napovídá mnohé o jeho vlastnostech. Díky své schopnosti uvolňovat zaseknuté fascie se válce staly před několika lety prodejním hitem. Fascie je vláknitá podpůrná tkáň, která prochází celým tělem. Příliš málo pohybu, věk a někdy i nezdravá strava mají na fascie negativní vliv. Výsledkem je bolest, která se v postižených oblastech pohybuje od tupé až po řezavou. Fasciální válce jemně uvolňují srůsty a stimulují krevní oběh. Tím se přirozeným způsobem snižuje bolest.

Úleva od napětí a blokád pomocí masážního válce

Další oblastí použití jsou velké a malé svalové partie. Zde se projevuje dvojí účinek válečku na záda: protahuje svaly a stimuluje krevní oběh. Vzniklé hluboké teplo se pak aplikuje na svaly, čímž se spustí pozitivní cyklus. Cvičení trvá jen několik minut, účinek se dostaví při pravidelném používání.

Využijte tento praktický fitness doplněk hned teď. Když si koupíte masážní válec, můžete se sami přesvědčit o jeho výhodách. Instruktážní videa vám ukáží cestu k pohodlnějšímu životu bez svalových a zádových problémů.

Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků
Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků