Medicinbaly a posilovací míče

Medicinbaly a posilovací míče – funkční fitness ve tvaru míče

Medicinbal je klasickou součástí hodin tělesné výchovy, která v posledních letech zažívá skutečné oživení. Důvodem je především široká škála možností využití posilovacích míčů ve funkčním tréninku. Robustní, dynamický a flexibilní – takový je při tréninku moderní medicinbal, který je dokonalým doplňkem obouruční činky nebo kettlebellu.

Medicinbal od 2 kg do 25 kg – ideální hmotnost pro každé cvičení

Medicinbal, jak si ho pamatujeme z hodin tělesné výchovy ve škole, už není tím samým, jako současný medicinbal. Pokud si dnes chcete koupit medicinbal, pořiďte si míč velikosti basketbalového nebo volejbalového míče. Moderní posilovací míče jsou nejen mnohem hutnější, ale také mnohem vhodnější pro funkční trénink.

Cvičení s medicinbalem zahrnují dynamické cviky, jako jsou údery a hody, které vyžadují velký kontakt s podlahou a stěnou. Medicinbaly však lze použít i jako klasické doplňkové závaží. Díky kulatému tvaru míče je trénink s medicinbalem výzvou nejen pro sílu, ale také pro koordinaci. Díky posilovacímu míči se funkční trénink stává intenzivním tréninkem bicepsů i rovnováhy.

Plank nebo kliky na míči (které lze provádět bez ohledu na hmotnost) nebo rotační cvičení jsou účinné a vyžadují vše i od ambiciózních sportovců.

Optimální materiál, vhodná hmotnost – nákup správného medicinbalu

Medicinbal z kůže (nebo koženky) není zdaleka jedinou variantou oblíbeného tréninkového nástroje. Náš výběr medicinbalů z PVC nebo plně pogumovaných se závažím v jádru nabízí ten správný míč pro každého cvičence. Medicinbaly vyrobené z plastu mají výhodu tlumení nárazů a zpětného rázu, takže jsou ideální pro cvičení, která vyžadují mírně skákavý míč.

Studia nebo trenéři s většími cíli najdou v našem obchodě také kompletní sadu medicinbalů. Velký výběr závaží umožňuje ideální trénink pro každý typ postavy a pro každý cvik. Posilovací míče jsou všestrannou a dynamickou tréninkovou zátěží, proto je důležité vždy pracovat se správnou hmotností.

Od fyzioterapie k silovému tréninku

Medicinbaly se staly nezbytnou součástí funkčního fitness cvičení a jsou obohacením každého fitness studia nebo kompaktního domácího tréninku. Díky své povaze, tvaru a vlastnostem materiálu umožňují medicinbaly provádět cviky, které by s klasickými činkami byly nemyslitelné.

Proto jsou tyto míče tak oblíbené ve fyzioterapii nebo se používají jako tréninkové závaží při sportech, jako je fotbal. Protože tělo musí při každém opakování s míčem balancovat a nemůže se spoléhat na pevnou posloupnost pohybů (jako je tomu například u cvičení na nářadí), pracují také koordinační svaly.

Díky tomu je trénink s medicinbaly ideální pro rehabilitaci a prevenci zranění, ale může také pomoci odstranit svalové nerovnováhy a celkově vytvořit atletičtější svalový tonus. Tyto výhody jsou stejně patrné při tréninku s klasickými činkami jako na fotbalovém hřišti, pod basketbalovým košem nebo při lezení po skalách. S medicinbalem najdou sportovní nadšenci nejen závaží, ale také způsob, jak trénovat dynamičtěji, intenzivněji a lépe.

Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků
Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků