Sloupové ventilátory

Vyberte
Seřazeno podle
17 Výsledky pro "Sloupové ventilátory"
Filtr a řazení
Sloupové ventilátory

Sloupové ventilátory

Sloupové ventilátory potěší elegantním designem, snadným umístěním do domácnosti a absencí viditelných lopatek, což je nejen estetické, ale i bezpečné. Při výběru se zaměřte především na výkon, aby vás sloupový ventilátor v horkých dnech maximálně ochladil. Přečtěte si více o tom, jak sloupový ventilátor vybrat.

Sloupový ventilátor nabízí výtečný výkon, elegantní vzhled a snadné ovládání. Snadno zapadne do obytných místností a v létě vám dopřeje potřebné osvěžení. Zabírá méně místa než klasický stojanový ventilátor a také je bezpečnější, což ocení zejména rodiny s malými dětmi.

Sloupový ventilátor má řadu výhod

Sloupový ventilátor patří mezi nejdražší ventilátory, má to ale své opodstatnění, protože oproti jiným druhům větráků vyniká několika výhodami.

 • Je výrazným designovým doplňkem, který nenarušuje vzhled místnosti, spíše naopak.
 • Snadno jej umístíte i do místností, v nichž není místa nazbyt.
 • Nevyužívá rotující vrtule – je bezpečnější než jiné větráky.
 • Většinou je výkonnější než ostatní typy ventilátorů.

Sloupové ventilátory a průtok vzduchu

Průtok vzduchu je nejdůležitějším parametrem, vybíráme-li ventilátor, sloupový nevyjímaje. Tato hodnota se odvíjí od velikosti místnosti, v níž budete větrák používat. Objem místnosti v metrech krychlových vynásobte počtem výměn vzduchu pro jednotlivý typ místnosti:

 • Obytné místnosti potřebují jednu až dvě výměny vzduchu za hodinu.
 • Kanceláře vyžadují pět až šest výměn vzduchu za hodinu.
 • Koupelny vyžadují pět až osm výměn vzduchu za hodinu.
 • Kuchyně pak potřebují šest až deset výměn vzduchu za hodinu.

Pokud tedy sloupový větrák například pořizujete do ložnice o velikosti 35 m3, měli byste si pořídit větrák s průtokem vzduchu 50 – 70 m3.

Co dalšího zohlednit, vybíráte-li sloupový větrák?

Mezi další vlastnosti, které je potřeba brát při výběru sloupového větráku v potaz, patří zejména hlučnost, ovládání a samozřejmě také design.

Věžový ventilátor může mít více rychlostí

Stejně jako ostatní ventilátory, i sloupový ventilátor má zpravidla více rychlostí. Minimem jsou u většiny modelů tři rychlosti, sloupové ventilátory ale mohou mít rychlostí i podstatně více, a to až deset.

Sloupový ventilátor by měl být tichý

Hlučnost zohledněte zejména v případě, že budete sloupový ventilátor používat v obytných místnostech či kancelářích. Větrák by vás při práci či odpočinku rozhodně neměl rušit. Příjemná hodnota hlučnosti je mezi 30 a 50 dB, do ložnice můžete zvolit i tišší větrák.

Sloupový větrák může mít praktické funkce

Jelikož se sloupové větráky řadí mezi nejlepší ventilátory vůbec, výrobci je často opatřují praktickými doplňkovými funkcemi.

 • Dálkové ovládání – sloupové větráky jsou často k dostání s praktickým dálkovým ovladačem, který vám umožní ovládat přístroj z gauče či postele.
 • LED displej informuje o aktuálním nastavení či teplotě.
 • Časovač zaručuje, že se větrák po nastavené době provozu vypne.
 • Oscilace umožňuje nastavit otáčení větráku, aby vzduch vířil rovnoměrně.

Sloupový ventilátor je luxusní větrák

Sloupový ventilátor díky svému designu a praktickým rozměrům skvěle zapadne do každé domácnosti či kanceláře. Luxusní a elegantní vzhled je jednoznačně jednou z jeho největších výhod. U nás jej nejčastěji pořídíte v černé, bílé či stříbrné barvě.

Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků
Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků