Gumy na cvičení

Vyberte
Seřazeno podle
18 Výsledky pro "Gumy na cvičení"
Filtr a řazení
Gumy na cvičení

Gumy na cvičení

Mnozí používají gumy na cvičení pro silový trénink. Jsou flexibilní a právem se stávají stále oblíbenějším tréninkovým nástrojem, protože oblasti jejich využití jsou velmi rozmanité. O co přesně jde a jak se smysluplně využívají? Jaké cviky s nimi lze provádět, jaké jsou jejich výhody a jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými gumami?

Guma na cvičení – flexibilní, všestranná a účinná

Gumy na cvičení jsou pružné gumové pásky, často vyrobené z latexu nebo kaučuku. Jsou považovány za všestranný fitness nástroj, který se hodí doma i na cestách. Lze je použít k protahovacím a cvičením pro správné držení těla. Zejména hlubší svalové skupiny se s nimi dají dobře trénovat. Pásy lze použít ke stimulaci růstu svalů.

Fungování gumy na cvičení lze vysvětlit jednoduše:

při tahu je guma poddajná, reaguje protitahem, což má pozitivní vliv na svaly a jejich růst. Napětí ztěžuje rozsah opakování, což znamená, že cvičení je intenzivnější a účinek větší. Kromě posilování svalů se rozvíjí koordinace pohybů, motorika a smysl pro rovnováhu.

Pásy se používají například při různých druzích sportu:

 • silový trénink
 • kulturistika
 • jóga
 • powerlifting
 • gymnastika
 • kardio

Gumy na cvičení pro silový trénink – možnost různých cviků

Pásy mají různé délky a jsou k dispozici s různými úrovněmi odporu. Trénink s kratším posilovacím pásem je vhodný pro posílení nohou a hýždí. Delší pásy jsou ideální pro různá cvičení:

 • drepy
 • trénink bicepsů
 • veslovací cvičení

Sada pěti fitness pásů s různou silou je ideální pro individuální trénink celého těla. Díky tomu budete mít vždy k dispozici správný pás pro protahování, lehké cvičení i intenzivní silový trénink. Pokud je odpor relativně nízký, je pás vhodný pro menší svaly, například tricepsy. Pásy s větším odporem jsou ideální pro velké svaly, například stehna.

Pozor:

Je důležité, aby se stimuly neustále zvyšovaly. Odpor se proto musí postupně zvyšovat od lehčího odporu k vyššímu. I v tomto případě má sada gum na cvičení řadu výhod.

Pomůcky pro shyby:

Shyby s pásy fungují následovně: pás se zauzluje uprostřed shybové tyče, cvičenec se postaví do spodní smyčky a může provádět cvik. Kvalitní gumy na cvičení jsou vyrobeny z latexu odolného proti roztržení, takže jsou vhodné i pro osoby s vyšší hmotností. Gumy na cvičení neboli pomůcky pro shyby se používají k podpoře silového tréninku, například při cvicích jako:

 • shyby
 • dipy
 • kliky

Jsou vhodné pro zahřátí, protažení a strečink i pro kompletní trénink. Díky snadnému zavěšení jsou ideální pro trénink ve stoje.

Nákup gum na cvičení

Posilovací gumy se původně používaly ve fyzioterapii k cílené regeneraci určitých svalových partií. Kromě toho je používají především profesionální sportovci k protahování svalů a zefektivnění intenzivního tréninku. Mezitím se o jejich četných výhodách dozvěděli i rekreační sportovci. Gumy jsou ideální pro budování svalů, ale podporují také pohyblivost, motoriku, smysl pro rovnováhu a mnoho dalšího. Díky přirozeným pohybům nezatěžují klouby. Pomocí gumy na cvičení lze provádět mnoho různých cviků. To umožňují různé úrovně odporu. Začátečník nebo profesionál, každý si najde ten správný pás.

Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků
Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků