Vestavné trouby

Vyberte
Seřazeno podle
14 Výsledky pro "Vestavné trouby"
Filtr a řazení
Vestavné trouby

Vestavné trouby

Trouba je nezbytnou součástí každé kuchyně, v níž se vaří a peče. Nejoblíbenější variantou jsou vestavné trouby, které perfektně zapadnou do kuchyňské linky a nabízí nejširší funkční výbavu. Jak se vestavné trouby liší a jak vybrat tu správnou? Přečtěte si více.

V našem e-shopu seženete vestavnou troubu přesně podle vašich představ. Dáváte přednost modernímu designu, elegantním spotřebičům nebo máte kuchyň zařízenou v útulném retro stylu? U nás si vyberete, ať už preferujete jakýkoliv design interiéru. Všechny vestavné trouby z naší nabídky spojuje nejen povedený design, ale i kvalitní zpracování, dlouhá životnost a nejmodernější funkce pro ty nejlepší výsledky pečení a nízkou spotřebu energie. Čtěte dále a dozvíte se více o tom, jaké trouby u nás seženete a co všechno zohlednit při výběru, aby vám vestavná trouba dlouho a dobře sloužila.

Obsah

Jaké vestavné trouby najdete v naší nabídce?

Vestavné trouby, které u nás seženete, se liší především designem.

Klasické vestavné trouby

Moderní vestavné trouby se skvěle hodí do elegantních kuchyní, kde díky svému nadčasovému zpracování perfektně splynou s kuchyňskou linkou a doplní další spotřebiče.

Retro vestavné trouby

Retro trouby se hodí pro každého, kdo si potrpí na neotřelý styl. Skvěle kombinují stylový design s nejmodernějšími funkcemi. Retro trouby z naší nabídky jsou většinou od značky Klarstein, která je odborníkem na retro spotřebiče a nabízí celou škálu kuchyňských pomocníků ve sladěném designu. Troubu tak můžete doplnit lednicí, konvicí, topinkovačem a dalšími spotřebiči ve stejném stylu a barvě.

Jaké funguje vestavná trouba?

Vestavná trouba je zpravidla elektrickým spotřebičem a ke svému provozu tedy potřebuje přípojku. Tento typ trouby je určen k umístění do kuchyňské linky, nad ní můžeme umístit varnou desku – plynovou, sklokeramickou či indukční. Ohřev trouby probíhá pomocí topného tělesa.

Vestavná trouba a její funkce

Ať už si vyberete retro troubu nebo vestavnou troubu v moderním designu, můžete se těšit na bohatou programovou nabídku a širokou škálu praktických funkcí. Jaké funkce a programy trouby nejčastěji mají?

 • Horní a spodní těleso je program určený pro tradiční pečení. Disponují jím všechny trouby.
 • Horní ohřev / spodní ohřev vám umožní připravovat pokrmy přesně tak, jak je potřeba.
 • Rozmrazování zajišťuje šetrné rozmrazení například větších kusů masa.
 • Gril vám umožní vychutnávat si dokonale propečené a křupavé grilované lahůdky v pohodlí domova.
 • Program na pizzu nastaví parametry pečení tak, aby pizza byla dokonale propečená a měla křupavou kůrku.
 • Časovač umožňuje nastavit si přesnou dobu pečení. Po jejím uplynutí se trouba vypne.
 • Dětská pojistka zabraňuje nechtěnému přenastavení trouby.
 • Tlumené zavírání dvířek zajišťuje plynulé zavírání dvířek trouby bez bouchání.
 • Teleskopické výsuvy vám umožní bezpečně kontrolovat pokrm během pečení.
 • Studená dvířka trouby nebo trojité sklo ocení zejména rodiny s malými dětmi či domácími mazlíčky.

Jak vybrat vestavnou troubu

Při výběru vestavné trouby je třeba zohlednit hned několik parametrů. Mezi ty nejdůležitější kromě funkční výbavy patří i objem, čištění, rozměry, energetická náročnost a design.

Vnitřní objem trouby

Aby vám vestavná trouba dobře sloužila a zvládla připravit jídlo pro celou rodinu, je důležitým parametrem její vnitřní objem. Menší trouby spotřebují méně energie, ale mohou vás limitovat vnitřním prostorem. Větší trouby ocení početnější domácnosti a ti, kdo například pečou celé kusy drůbeže.

 • Pro jednotlivce je dostatečná trouba s objemem do 50 litrů.
 • Čtyřčlenná rodina by měla volit s objemem okolo 70 litrů.

Rozměry vestavné trouby

S objemem souvisí i rozměry, a ty jsou u vestavné trouby velmi důležité. Je třeba důkladně změřit otvor, do nějž bude trouba umístěna, aby vám například z kuchyňské linky nepřečnívala, nebo v ní naopak nebyla zapadlá.

Ovládání vestavné trouby

Vestavné trouby se liší také způsobem ovládání, což často souvisí s tím, v jakém designu jsou vyvedeny.

 • Moderní vestavné trouby se ovládají pomocí přehledného displeje a zamačkávacích knoflíků. Ty jsou praktické na údržbu a také tím, že nevyčnívají, pokud troubu zrovna nepoužíváte.
 • Retro vestavné trouby se většinou ovládají pomocí otočných voličů. Ty dokreslují design retro trouby, proto zpravidla nejsou zamačkávací.

Vestavná trouba a její energetická náročnost

Stejně jako další velké kuchyňské spotřebiče, i vestavné trouby jsou vybaveny energetickým štítkem. Na něm najdete důležité informace o jejich spotřebě. Nejúspornější modely spadají do energetické třídy A.

Čištění vestavné trouby

Určitě už jste troubu někdy čistili a víte, jak náročná tato činnost je. Výrobci proto moderní vestavné trouby vybavují systémy a funkcemi, které jejich údržbu značně usnadňují.

 • Vestavné trouby s pyrolýzou ohřejí vnitřek trouby na velmi vysokou teplotu, která spálí veškeré nečistoty. Po vychladnutí pak stačí vnitřek trouby pouze setřít vlhkým hadrem.
 • Vestavné trouby s katalýzou mají speciální povrch, který do sebe natahuje mastnotu a nečistoty. Ty vlivem tepla oxidují a odpaří se.

Proč si pořídit vestavnou troubu na electronic-star.cz?

 • Bohatá nabídka moderních i retro vestavných trub.
 • Unikátní sortiment značek, které jinde nenajdete.
 • Doprava zdarma.
 • Garance 3leté záruky.
 • Pohodlný a bezpečný nákup.

Často kladené dotazy

Jaká je nejlepší vestavná trouba?

Mezi ověřené výrobce trub patří velké značky orientující se na domácí spotřebiče, jako je Bosch, Electrolux a další. Hledáte-li německou kvalitu za příjemnou cenu nebo jedinečnou retro troubu, vsaďte na značku Klarstein.

Jak vybírat vestavnou troubu?

 • Objem – trouba musí být dostatečně velká pro vaše potřeby. Zohledněte počet členů domácnosti a promyslete, co budete nejčastěji péct.
 • Energetická náročnost – vybírejte trouby spadající do energetické třídy A.
 • Rozměry – vestavná trouba musí do kuchyně dokonale zapadnout.
 • Design – vestavná trouba by měla ladit s dalšími spotřebiči. Preferujete modernu nebo stylový retro design?
 • Programy a funkce – rozhodněte se podle toho, co budete nejčastěji péct.

Jaký je rozdíl mezi pyrolýzou a katalýzou?

Pyrolýza spálí nečistoty v troubě při extrémně vysoké teplotě, poté stačí setřít popílek. Katalýza využívá speciální povrch, na němž nečistoty oxidují a vypaří se.

Jak vyčistit troubu?

K čištění trouby, která nedisponuje pyrolýzou či katalýzou, můžete využít speciální prostředky k tomu určené. Skvělým pomocníkem je také jedlá soda – stačí jí posypat sklo a rošty trouby, přidat trochu prostředku na nádobí, rozetřít směs a nechat ji pár minut působit. Nečistoty pak půjdou pomocí hadříku či houbičky dolů během chvilky – snadno, rychle, ekonomicky a ekologicky.

Co je multifunkční trouba?

Multifunkční trouby nabízí více způsobů pečení – například pomocí horkého vzduchu, páry či mikrovln. Mají také zpravidla bohatou programovou nabídku.

Co je horkovzdušná trouba?

Horkovzdušné trouby disponují kruhovým topným tělesem, které rozhání vzduch zcela rovnoměrně.

Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků
Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků