Stropní infrazářiče

Vyberte
Seřazeno podle
15 Výsledky pro "Stropní infrazářiče"
Filtr a řazení
Stropní infrazářiče

Stropní infrazářiče

Stropní infrazářič je úsporné a velmi efektivní svítidlo, které nebude v interiéru zabírat místo navíc. Skvěle se hodí do domácnosti, kanceláře, dílny i na chatu. Jak stropní infrazářiče fungují a co zohlednit při výběru? Přečtěte si více.

Hledáte alternativní zdroj tepla, jehož instalace vás nebude stát spoustu času a úsilí? Pak stojí za zvážení stropní infrazářič. Ten vyniká energeticky úsporným provozem i vysokou efektivitou. Může mít podobu stropního panelu nebo klasického svítidla, takže perfektně zapadne do stylu interiéru a nebude jej nijak narušovat ani ubírat cenné místo. V naší nabídce najdete stropní infrazářiče nejrůznějších tvarů a barev, takže si snadno vyberete ten pravý.

Jak funguje stropní infrazářič a jaké jsou jeho výhody?

Infrazářiče se řadí mezi alternativní zdroje tepla a fungují, jak už název napovídá, na principu infračerveného záření. Uvnitř infrazářiče se nachází topná trubice, která po zahřátí produkuje infračervené paprsky. Ty následně ohřívají lidská těla, stěny a nábytek, nikoliv vzduch. Právě proto jsou infrazářiče úsporné a velmi účinné a hodí se i na vytápění venkovních prostor.

Stropní infrazářič a jeho výhody:

  • Úspornější než jiné druhy topidel.
  • Rychlé a efektivní vytápění, teplo cítíte ihned po zapnutí.
  • Nezabírá místo.
  • Nenarušuje vzhled interiéru.
  • Nevíří vzduch – vhodné i pro alergiky.
  • Vhodný na chatu, do dílny i domácnosti.
  • Vhodný i pro venkovní použití, například na terase.

Jak vybrat stropní infrazářič

Při výběru stropního infrazářiče hraje největší roli výkon, vzhled, jeho ovládání a funkce. Prozkoumejte s námi jednotlivé parametry a vyberte si ten nejlepší stropní infrazářič.

Stropní infrazářič a jeho výkon

Aby stropní infrazářič zvládl místnost dostatečně vytopit, musí mít adekvátní výkon. Ten se pohybuje od několika set wattů až po více než 2000 W. Platí jednoduché pravidlo – čím větší místnost je, tím výkonnější infrazářič volte. Do prostoru jich však také můžete bez obav umístit více, infrazářiče se řadí mezi velmi úsporná topidla. Některé modely z naší nabídky pak nabízí regulaci výkonu, díky níž bude spotřeba energie ještě nižší.

Stropní infrazářič na venkovní použití musí být odolný

Pokud sháníte stropní infrazářič do venkovních prostor nebo do koupelny, nezapomeňte si ověřit i jeho krytí proti vniknutí cizích předmětů, prachu a vodě. Venkovní stropní infrazářič by měl rozhodně disponovat krytím proti stříkající vodě – hledejte označení IPX4.

Stropní infrazářiče se liší i provedením topné trubice

Stejně jako ostatní infrazářiče, i ty stropní se mohou lišit i provedením samotné topné trubice.

  • Keramické infrazářiče jsou levné a produkují teplo do pár minut od zapnutí.
  • Halogenové infrazářiče zvládnou vytopit i velké prostory a disponují vyšší teplotou.
  • Quartzové infrazářiče jsou nejvýkonnější a hodí se i na rychlé a intenzivní vytápění menších prostor.

Ovládání stropního infrazářiče

Stropní infrazářič by měl, vzhledem ke svému umístění, disponovat dálkovým ovládáním, které vám umožní jej zapínat, vypínat a regulovat jeho výkon. Ke svému provozu potřebuje elektrickou energii, nezapomeňte si tedy ověřit možnost instalace a délku přívodního kabelu.

Podívejte se i na ostatní infrazářiče

Není stropní infrazářič pro vás to pravé? Podívejte se například na infrazářiče na stěnu nebo volně stojící infrazářiče. V naší bohaté nabídce si zaručeně vyberete.

Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků
Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků