Volně stojící infrazářiče

Vyberte
Seřazeno podle
45 Výsledky pro "Volně stojící infrazářiče"
Filtr a řazení

Volně stojící infrazářiče

Volně stojící infrazářiče

Volně stojící infrazářiče využijete jako zdroj tepla všude tam, kde budete potřebovat. Díky snadné přenositelnosti najdou využití v domácnosti, kanceláři dílně, na chatě i na terase. Přečtěte si, jak volně stojící infrazářič vybrat.

Volně stojící infrazářič je praktickým pomocníkem, který se díky snadné přenositelnosti neztratí v žádné domácnosti. Můžete jej libovolně přenášet z místnosti do místnosti, vzít si ho s sebou na chatu a ohřej vás í i při venkovním posezení na terase či balkoně. Volně stojící infrazářiče představují energeticky nenáročný zdroj tepla a v naší nabídce je najdete v mnoha provedeních. Prozkoumejte ji a vyberte si ten správný infrazářič.

Volně stojící infrazářič a jeho výhody

Volně stojící infrazářiče, stejně jako ty nástěnné či stropní, využívají k tvorbě tepla speciální trubici, z níž produkují infračervené záření. To hřeje stejně jako klasické slunce, tedy příjemným hřejivým teplem a dopadá pouze na osoby, nábytek, podlahy či stěny. Neohřívá tedy zbytečně okolní vzduch a díky tomu je přitápění infrazářičem velmi úsporné. Jaké další výhody má?

  • Teplo produkuje velmi rychle, takřka ihned po zapnutí.
  • Je snadno přenosný, můžete jej i převážet.
  • Některé modely jsou vhodné pro venkovní použití.
  • Nevíří prach, hodí se i pro alergiky.

Jak vybrat volně stojící infrazářič?

Při výběru volně stojícího infrazářiče se zaměřte na jeho výkon, design, provedení i funkce. Nejprve si promyslete, kde budete infrazářič nejvíce používat, a pak si porovnejte jednotlivé parametry.

Provedení a design infrazářiče

Volně stojící infrazářiče jsou k dostání jak v kompaktní variantě, která vám poslouží v malých místnostech, tak i jako sloupová topidla, jež se sice složitěji přenáší, ale potěší výtečným výkonem. V naší nabídce najdete volně stojící infrazářiče připomínající světlo či zářivku, i designové modely imitující stylovou lampu nebo sloupový ventilátor. Bohatá je i nabídka barev, snadno tak vyberete infrazářič, který do vaší domácnosti perfektně zapadne.

Volně stojící infrazářiče a jejich výkon

Výkon je důležitým parametrem při výběru infrazářiče. Malé modely mají výkon několik set wattů a hodí se na vytápění prostorově nevýrazných místností. Ty největší a nejvýkonnější infrazářiče mají výkon přesahující 2000 W a spolehlivě vytopí i velké prostory.

Ovládání a funkce infrazářiče

Některé infrazářiče se ovládají manuálně, jiné disponují praktickým dálkovým ovládáním. Moderní infrazářiče, které v naší nabídce také najdete, můžete dokonce ovládat pomocí svého mobilního telefonu a naplno využívat všechny jejich funkce. S jakými se setkáte nejčastěji?

  • Časovač umožňuje nastavit si přesnou dobu chodu infrazářiče.
  • Regulace výkonu přispívá k nižší spotřebě energie – topíte tak, jak skutečně potřebujete.
  • Infrazářič s osvětlením slouží jako dva spotřebiče v jednom.

Volně stojící infrazářič na ven

Pokud hledáte infrazářič na venkovní použití, nezapomeňte se zaměřit i na jeho odolnost a především krytí. To vás bude informovat o tom, jestli je infrazářič odolný proti vodě, prachu a vniknutí cizích těles. Toto krytí značí hodnota IP a měla by mít číselné označení 34 a vyšší.

Nevyhovuje vám volně stojící infrazářič? Pořiďte si jinou variantu

Pokud volně stojící infrazářič nevyužijte, podívejte se i na další alternativy. Oblíbené jsou zejména infrazářiče na stěnu, které se hodí jak pro vnitřní, tak i venkovní použití. Široké možnosti využití nabízí i stropní infrazářiče, které vypadají jako klasické světlo.

Přihlášení