Podložky na jógu

Podložky pro pilates a jógu – pohodlné pro bezpečné cvičení

Pilates a jóga se cvičí v různých, někdy náročných polohách a pohybech: vsedě, vleže, vkleče a vestoje, tělo se dostává do určitých pozic. To vše vyžaduje podklad, který zajistí bezpečnou oporu a zároveň vytvoří pohodlné stínování dřevěné podlahy. Tento účel splní protiskluzová gymnastická podložka, fitness podložka nebo speciální podložka na jógu. V ideálním případě lze podložky srolovat, aby se ušetřilo místo při skladování nebo přenášení na trénink. Znečištění z kontaktu s podlahou a pokožkou by se mělo z podložky snadno odstranit.

Požadavky na podložku pilates

Cviky pilates jsou někdy dynamičtější než jógové ásany, které se zaměřují na klid. V závislosti na preferovaném tréninkovém programu se doporučují různé tloušťky podložek. Obvykle se používají podložky o tloušťce 0,5 až 1,5 cm, zatímco kontakt se zemí potřebný pro cvičení ve stoje je lepší u tenkých podložek, polstrování a tlumení je lepší u silnějších podložek – ideální pro dynamičtější cvičební program. Střední tloušťka podložky je dobrým kompromisem, pokud jde o různorodé cvičení.

Protože tlumení a polstrování je dáno nejen tloušťkou, ale také materiálem a zpracováním, může kvalitní tenká gymnastická podložka nebo podložka na jógu za určitých okolností poskytnout nejlepší službu, zatímco měkká, příliš tlustá podložka by způsobila, že by se do ní tělo příliš zabořilo. Porovnání produktů s ohledem na osobní požadavky pomáhá při výběru.

Znaky kvalitní podložky na jógu

U tohoto typu je nesmírně důležitý odpor proti skluzu, protože pohyby plynule přecházejí jeden v druhý a polohy se udržují po určitou dobu. Podložka na jógu by proto měla zůstat na svém místě a její povrch by měl být protiskluzový. Oblíbené jsou také materiály jako korek, přírodní kaučuk a pěnové materiály šetrné k pokožce. Tyto materiály s dobrou pevností a přírodní materiály poskytují dobré odpružení i při menší tloušťce a chrání klouby při cvičení na podlaze. Podložka na jógu z přírodního kaučuku nebo plastů, jako je NBR nebo TPE, je odolná a snadno se čistí. Do vnitřního prostoru neproniká pot, což splňuje hygienické požadavky na dobrou kvalitu.

Nákup podložky na jógu – na co si dát pozor?

Pro dospělého člověka se doporučují minimální rozměry 180 cm na délku a 60 cm na šířku. Strukturovaná spodní strana zajišťuje, že podložka na podlaze neklouže. Materiál a tloušťku podložky lze přizpůsobit osobním potřebám a účelu použití; v informacích o výrobku najdete podrobnější informace o vhodnosti. To je velká výhoda online nakupování, protože můžete v klidu porovnat detaily předem.

Existují gymnastické podložky a podložky na jógu v různých váhových kategoriích. Pro výhradní použití v domácím prostředí by to mělo být druhotné. Nízká hmotnost je pohodlnější pro přepravu, podložku by mělo být možné srolovat a měla by být dodávána s taškou nebo popruhem pro přenášení. Dalšími kritérii, která je třeba zvážit, jsou hygienické aspekty a snadné čištění. Je také vhodné věnovat pozornost šetrnosti materiálu k pokožce a absenci škodlivých látek.

Pokud jsou splněny všechny požadované kvalitativní charakteristiky, je návrh jistě argumentem ve prospěch té či oné podložky. Zde se můžete rozhodnout podle vlastního vkusu, nebo dokonce podle atmosféry okolního prostředí.

Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků
Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků