Rotopedy

Vyberte
Seřazeno podle
36 Výsledky pro "Rotopedy"
Filtr a řazení
Rotopedy

Rotopedy

Jízda na rotopedu je oblíbenou aerobní aktivitou, kterou si můžete dopřávat v pohodlí domova. Rotopedy se liší konstrukcí, využitím i funkcemi. Jak vybrat domácí rotoped právě pro vaše potřeby a pro koho je cvičení na rotopedu vhodné? Čtěte dále.

Rotoped se řadí mezi nejoblíbenější fitness stroje pro domácí využití. Nezabírá příliš místa, jezdit na něm může takřka každý a pomůže vám udržet se v kondici i během zimního období, kdy na venkovní jízdu na kole není vhodné počasí. V naší nabídce najdete rotopedy všech typů, takže si snadno vyberete ten pravý.

Cvičení na rotopedu přináší mnoho benefitů

Jízda na rotopedu vám pomůže skvěle procvičit spodní polovinu těla, zlepšuje fyzickou kondici a díky cvičení v aerobním tempu je ideální i při redukci hmotnosti. Představuje skvělou alternativu i pro ty, co kvůli bolavým kloubům nemohou běhat. Pravidelné cvičení na rotopedu ulevuje od bolesti kloubů, napomáhá ke správnému fungování oběhového systému, zvyšuje kapacitu plic a pomáhá udržovat krevní tlak v normě.

Jaký rotoped vybrat?

V naší nabídce najdete hned několik druhů rotopedů. Níže si rozebereme rozdíly mezi jednotlivými typy a pomůže vám najít ideální rotoped právě pro vaše potřeby.

Klasické domácí a profesionální rotopedy

Domácí rotopedy a profesionální rotopedy se liší především kvalitou zpracování. Od profesionálních strojů se očekává vyšší odolnost a jsou tedy stavěné na maximální zátěž. Pro běžné cvičení vám bohatě postačí domácí rotopedy. Co je specifikuje?

 • Plnohodnotný rotoped pro pravidelné domácí tréninky.
 • Kvalitní a odolné zpracování.
 • Snadná obsluha.
 • Příznivá cena.
 • Mohou mít praktické funkce.

Skládací rotopedy

Skládací rotopedy fungují stejně jako klasické domácí rotopedy, můžete je ale pohodlně složit a uložit, kam jen budete potřebovat. Jsou tedy ideální do domácností, ve kterých není místa nazbyt. Stejně jako běžné rotopedy mohou nabízet i přidané funkce, jako je měření tepové frekvence, ujeté vzdálenosti atd.

Mini rotopedy

Mini rotopedy, jak už jejich název napovídá, představují zmenšenou verzi rotopedu. Obzvlášť vhodné jsou pro osoby se sníženou pohyblivostí, kterým umožní efektivním způsobem procvičovat nejen spodní polovinu těla, ale i ruce. Jejich výhodou je samozřejmě i snadná skladnost a přenositelnost. Stejně jako velké rotopedy, i mini rotopedy umožňují nastavení zátěže.

Ergometry

Ergometry jsou pokročilejší domácí rotopedy, které potěší variabilnějším nastavením zátěže. To probíhá pomocí zabudovaného počítače, nikoliv manuálně jako u klasického rotopedu. Ergometr nabízí spoustu funkcí a hodí se spíše pro profesionální tréninky a pokročilé jezdce.

Rotopedy mohou využívat tři typy brzd

Druh brzd, který rotoped využívá, nám napoví také o způsobu regulace zátěže. K dostání jsou tři typy rotopedů:

 • Rotoped s magnetickou brzdou je tichý, spolehlivý, nabízí dlouhou životnost a několik stupňů zátěže.
 • Rotoped s mechanickou brzdou je o něco hlučnější, ale potěší příjemnější pořizovací cenou.
 • Rotoped s indukční brzdou disponuje počítačem a nabízí takřka profesionální funkce.

Jaké další parametry zohlednit, vybíráte-li rotoped?

Kromě typu rotopedu se při výběru zaměřte i na některé důležité parametry. Jestliže si pořídíte skládací rotoped, berte v potaz jeho hmotnost, aby se vám s ním snadno manipulovalo. Dalším neméně důležitým parametrem je nosnost, která by měla být cca o 20 % vyšší než je hmotnost uživatele. Rotopedy také mohou disponovat praktickými funkcemi:

 • Displej vám umožní sledovat ujetou vzdálenost, čas cvičení, rychlost a další aspekty.
 • Možnost propojení rotopedu s chytrým telefonem či tabletem oceníte zejména v případě, že využíváte některou ze sportovních aplikací.
 • Snímače srdečního tepu v rukojeti vám umožní sledovat vaši tepovou frekvenci.
 • Kolečka oceníte v případě, že budete rotoped přesouvat.
Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků
Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků