Kettlebelly

Kettlebelly

Sport je důležitý pro udržení zdravého těla. Cvičení s kettlebellem jsou velmi účinná. Jedná se vlastně o kulatou činku, kterou lze použít k tréninku nejen v posilovně, ale i doma. Trénink s kettlebellem posiluje tělo, zvyšuje jeho stabilitu, zrychluje ho a může ho dokonce chránit před zdravotními problémy, jako jsou bolesti zad. Následující text vysvětluje, jak efektivně trénovat s kettlebellem, jaké cviky jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé a jaké jsou výhody tréninku s kettlebellem.

Kettlebelly – ideální pro trénink celého těla

Mnoho lidí, kteří chtějí být fit, používá ke cvičení kettlebell. S tímto „míčem“, který je ve spodní části zploštělý a má rukojeť, se trénuje celé tělo z hlediska síly, vytrvalosti, koordinace, obratnosti, rychlosti a kontroly těla. Kromě toho podporuje budování svalů a stabilitu zad a boků.

Zlepšuje také kardiovaskulární systém a spotřeba kalorií při cvičení s ním je vysoká. Procvičují se všechny svalové skupiny. Kettlebelly jsou proto nepostradatelné v každé posilovně. Jsou univerzální a jsou k dispozici jednotlivě nebo v sadě. Jejich rukojeť je vhodná zejména pro rychlé a četné opakování cviků. Trénink nabízí různá cvičení, například:

 • mrtvé tahy
 • švihy
 • trhy
 • nadhozy
 • tlaky

Rozmanitost tréninků je téměř neomezená. Výhodou těchto závaží je, že nepotřebujete téměř žádné další příslušenství a můžete cvičit v pohodlí domova.

Nákup kettlebellu – k dispozici jsou různé hmotnosti

Kettlebell je k dispozici v různých váhových kategoriích, například 8, 12 nebo 24 kilogramů, aby bylo možné zohlednit individuální potřeby. Sada kettlebell obsahuje různé váhové kategorie od 8 do 32 kilogramů. Zátěže si můžete vzít i na cesty a kdykoli trénovat.

S lehčími „míčovými“ činkami o hmotnosti 12 nebo 16 kilogramů se začátečníci mohou nejprve naučit správnou techniku. Kromě toho jsou vhodné pro zahřívání. U žen je vhodné zvolit pro začátek hmotnost 8 kilogramů. S těžkými činkami lze cíleně trénovat specifické svalové skupiny. Pokud je kettlebell nastavitelný, umožňuje to pestrý a rozmanitý trénink.

Ideální trénink s kettlebellem

Začátečníci se musí na začátku seznámit s tréninkovou zátěží a nacvičit správné držení těla. Příkladem vhodných cviků s kettlebellem je mrtvý tah, při kterém se závaží zvedá s rovnými zády pouze z dolních zádových svalů a boků. I zdánlivě jednoduchá cvičení rozproudí kardiovaskulární systém a stimulují spalování tuků. Švih je typickým cvičením, které komplexně procvičuje tělo:

 • dejte nohy od sebe na šířku ramen
 • umístěte kettlebell doprostřed za sebe
 • udělat mírný dřep
 • s rovnými zády posuňte hýždě dozadu
 • uchopte kettlebell oběma rukama mezi nohama
 • co nejdéle švihejte s činkou s napjatým tělem, švih by neměl vycházet z paží, ale z boků

Profesionálové si mohou vyzkoušet také švih jednou rukou

Shrnutí

Trénink s kulovými činkami je mnohem víc než jen samotný silový trénink. Procvičuje také kondici, koordinaci, obratnost, rychlost, flexibilitu a mnoho dalšího. Kromě toho jsou cviky s kettlebell perfektním kondičním tréninkem pro kardiovaskulární systém. Díky různým zátěžím je trénink stejně vhodný pro začátečníky i profesionály. Pokud je kettlebell nastavitelný, nabízí se ještě větší rozmanitost cviků.

Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků
Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků