Sušičky prádla

Vyberte
Seřazeno podle
21 Výsledky pro "Sušičky prádla"
Filtr a řazení
Sušičky prádla

Sušičky prádla

Sušičky prádla šetří spoustu času i práce se sušením prádla. Oblečení navíc zbaví dalších bakterií a vláken a zanechávají ho méně zmačkané. Jak se sušičky liší a jak vybrat tu pravou? Přečtěte si více.

Sušičky prádla mají v moderních domácnostech nezastupitelné místo. Sušení prádla v sušičce vám ušetří námahu i čas a ve vaší domácnosti nebude zabírat místo sušák na prádlo. U nás najdete jak kompaktní mini sušičky, které se vejdou tam, kde není místo nazbyt, tak i plnohodnotné spotřebiče, které pohodlně pojmou celou pračku prádla. Prozkoumejte naši nabídku, přečtěte si naše rady k výběru a pořiďte si tu nejlepší sušičku prádla pro vaše potřeby.

Jaké výhody nabízí sušičky prádla?

Sušičky prádla se během pár let zařadily mezi spotřebiče, které najdete v téměř každé moderní domácnosti. Není divu, nabízí spoustu benefitů. Pokud stále váháte s jejím pořízením, podívejte se, proč se sušička prádla vyplatí:

  • Šetří čas i námahu, zbaví vás věšení prádla a výrazně urychlí čas sušení.
  • Prádlo je po sušení v sušičce měkké, hebké a méně zmačkané. Často ani není potřeba žehlit.
  • Není potřeba používat aviváž, sušička prádlo změkčí.
  • Zbavuje prádlo alergenů a chlupů, má dezinfekční účinek. Ideální do domácností s alergiky a miminky.
  • Šetří místo v domácnosti, sušák prádla vám už prostor ubírat nebude.

Jak se liší velká a mini sušička prádla

Co se rozměrů a kapacity týče, jsou k dostání dva typy sušiček prádla. Klasické sušičky prádla vypadají podobně jako pračky a jsou přibližně stejně velké. Pojmou 6 až 10 kilogramů prádla a hodí se pro početnější domácnosti a rodiny s dětmi. Druhým typem jsou mini sušičky prádla. Ty pojmou přibližně 2 až 4 kilogramy prádla a skvěle se hodí pro jednotlivce, na chalupu, studentské koleje a do domácností, v nichž na klasickou sušičku není místo.

Jak vybrat sušičku prádla

Kromě kapacity sušičky je třeba při výběru zohlednit zejména princip fungování spotřebiče, jeho funkce a spotřebu energie. Přečtěte si více o jednotlivých parametrech.

Princip sušení a napojení sušičky prádla na odpad

Moderní sušičky prádla mohou fungovat dvěma způsoby. Buď z oblečení odsávají vlhkost a následně vlhký vzduch odvádí z přístroje, nebo přeměňují vlhký vzduch na vodu. Ta může následně putovat do speciální nádoby, kterou je po každém použití třeba vylít, nebo přímo do odpadu. Taková sušička ale musí mít vypouštěcí hadici, pomocí které ji na odpad připojíte.

Sušička prádla a spotřeba energie

Sušička prádla je energeticky náročnější spotřebič, proto byste měli vybrat co možná nejúspornější model. Nejúspornější sušičky prádla nesou na energetickém štítku označení A+++, ty nejméně úsporné modely spadají do třídy C. Obecně ale platí, že mini sušičky spotřebují výrazně méně energie než standardní velké spotřebiče.

Plnění sušičky prádla

Sušičky prádla se mohou plnit předem či shora. Opět platí, že záleží na provedení sušičky. Mini modely se nejčastěji plní horem, někdy ale mohou mít klasická přední dvířka. Kdežto sušičky standardních rozměrů se vždy plní předem.

Jaké může mít sušička prádla funkce a programy?

Sušičky prádla se liší také funkční a programovou výbavou. Programů mohou nabízet řadu, snadno tak najdete program pro jemné či sportovní prádlo, některé modely disponují i programy na praní bund, svetrů, košil či ložního prádla. Mini sušičky nabízí programů méně, ty nejlevnější modely mohou být vybaveny pouze jedním. A jakými funkcemi mohou mini a standardní sušičky disponovat?

  • Časovač a odložený start vám umožní naplánovat si, kdy má být prádlo suché. Využijete jej například při nižším tarifu energie.
  • Funkce Refresh odstraní během chvíle z oblečení zápach bez nutnosti praní.
  • Parní program zvlhčuje během sušení prádlo, aby bylo méně zmačkané.
  • LED displej usnadňuje ovládání sušičky prádla a bude vás informovat o zbývajícím čase programu.

Design sušičky prádla

I design hraje u sušičky prádla roli, a to zejména v případě, že ji budete mít umístěnou v koupelně či kuchyni. Nabídka v našem e-shopu je velmi bohatá. Sušičku si můžete u nás pořídit v klasické bílé či elegantní černé barvě. Mini sušičky pak doslova září barvami. Ozdobí vaši domácnost pastelově zelená nebo červená sušička prádla?

Zaujaly vás mini sušičky prádla? Pak se podívejte i na naši nabídku mini praček. Hodit by se vám mohla i nová žehlička.

Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků
Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků