Pračky

Pračky

Bez pračky se neobejde žádná domácnost. Pokud nemáte dostatek prostoru na pořízení klasického modelu, skvělou alternativu představují mini pračky z naší nabídky. Čím se vyznačují, pro koho se hodí a jak vybrat tu pravou? Přečtěte si více.

Mini přenosné pračky najdou uplatnění všude tam, kde není pro klasickou pračku dostatek místa, nebo je zde její pořízení zbytečné. Příkladem mohou být chaty a chalupy, studentské koleje nebo jednočlenné domácnosti. V našem e-shopu nabízíme širokou škálu těchto kompaktních praček a pomůžeme vám vybrat tu správnou právě pro vaše potřeby.

Jaké výhoda má mini pračka a pro koho se hodí?

Mini pračka se skvěle hodí pro každého, kdo nepere velké množství prádla. Ideální je tedy pro jednotlivce, na chatu či chalupu nebo na studentské koleje. Díky příjemné pořizovací ceně je také vhodná pro ty, co rádi ušetří. Jaké má výhody?

  • Je snadno přenosná, hodí se i jako cestovní pračka například do obytného vozu.
  • Zabírá minimum místa.
  • Nízké pořizovací náklady.
  • Spotřebuje málo vody i elektřiny.
  • Většina modelů disponuje odstřeďováním.
  • Jednoduché použití.

Co zohlednit při výběru mini pračky?

Je-li pro vás minipračka tou správnou volbou, můžete se pustit do podrobnějšího výběru. Zaměřte se především na kapacitu pračky, možnost odstřeďování, konstrukci a funkce. Níže si všechny potřebné parametry rozebereme důkladněji, abyste si mohli vybrat tu nejlepší mini pračku právě pro vaše potřeby.

Kapacita, aneb kolik prádla pračka vypere

Kapacita je jedním z nejdůležitějších parametrů při výběru mini pračky. Udává se v kilogramech a napoví nám, kolik prádla mini pračka za jeden prací cyklus vlastně vypere. Většina modelů disponuje bubnem, který pojme 2 až 4 kilogramy prádla. Vyšší kapacitu oceníte, pokud budete mini pračku využívat pro celou rodinu, například na chalupě nebo na cestách. Nižší kapacita se hodí pro jednotlivce. Samozřejmě platí, že čím vyšší kapacitu mini pračka má, tím větší má rozměry.

Mini pračka s odstřeďováním je praktickou volbou

Některé modely mini praček disponují funkcí odstřeďování, tedy ždímání. Je třeba myslet na to, že kapacita mini pračky se při odstřeďování snižuje a nelze jej tedy využívat ve chvíli, kdy máte buben zcela naplněný. Některé mini pračky mají pro odstřeďování oddělené komory. A jak to funguje? Odstředěná voda většinou končí v nádobě, kterou je potřeba po skončení pracího cyklu vylít.

Konstrukce mini pračky

Na rozdíl od běžných praček jsou mini pračky vždy plněné shora. Liší se však konstrukcí bubnu – některé modely perou i ždímají v jednom bubnu, jiné mají oddělené komory. U první varianty tak není třeba vaše součinnost, mini pračka se o všechno postará sama.

Rozměry a hmotnost mini pračky

Rozměry mini pračky zohledněte, pokud v místnosti či na chalupě skutečně nemáte místo nazbyt. Při hledání ideálního místa pamatujte na to, že nad pračkou je potřeba mít volné místo pro otevření víka a pohodlné naplnění bubnu. Pokud budete pračku v době, kdy ji nevyužíváte schovávat, zohledněte i její hmotnost, aby se vám s ní dobře manipulovalo. Optimální je váha do deseti kilogramů.

Mini pračka je velmi úsporná

Oproti klasickým pračkám jsou mini pračky znatelně úspornější. Výrobci zpravidla uvádí jak spotřebu vody, tak i spotřebu elektrické energie na jeden prací cyklus, takže si vždy můžete vybrat model, který bude energeticky nenáročný. Při výběru zohledněte i materiál, z něhož je pračka vyrobena, a to nejen kvůli vzhledu a životnosti. Většina plastových mini praček totiž neohřívá vodu a musíte si ji tedy předem ohřát. Pokud ale zvolíte pračku s nerezovým bubnem, zpravidla nabízí i ohřev a regulaci teploty.

I mini pračky mohou mít praktické funkce

Mini pračky jsou vybaveny jednoduchým ovládáním, většinou pomocí otočných voličů. Standardně disponují pouze jedním programem, pokročilejší modely ale mohou nabídnout i další program pro jemné prádlo. Z funkcí je nejčastější dětská pojistka, praktický časovač či filtr proti žmolkům. Při výběru také zohledněte hadice, kterými pračka disponuje.

  • Napouštěcí hadici mini pračky zpravidla nemají, voda se do nich nalévá.
  • Vypouštěcí hadicí mohou být některé modely vybaveny. Zohledněte její délku, aby vám dosáhla do dřezu či jiného odpadu.

Design mini pračky vás potěší

Mini pračky z naší nabídky vás nezklamou funkčností ani designem. Nabízíme modely různých tvarů a barev a vaši domácnost tak může rozzářit například zelená či modrá pračka. Pro fanoušky klasického a elegantního designu máme ale i klasické bílé či černé modely.

Usnadněte i další péči o prádlo. S jeho sušením vám pomohou sušičky prádla a v žádné domácnosti se neztratí ani praktické žehličky z naší nabídky.

Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků
Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků