Žehličky

Vyžehlené prádlo je prostě lepší. Je jemný a příjemný na tělo. Také vypadá lépe. K tomu je nezbytná vhodná žehlička. Nejenže nabízíme odpovídající výběr, ale rádi vám pomůžeme rozhodnout, která nabídka je pro vás ta pravá.

Různé typy žehliček

  • Napařovací žehlička: jedná se o klasiku mezi příslušnými spotřebiči. Naplněná voda se odpařuje přes topnou desku. Pára proniká ven otvory v ""podrážce"" (vrstva na spodní straně). Tak se dostane do tkáně a uvolní záhyby a rýhy. Ty lze nyní odstranit.
  • Suché žehličky: pracují výhradně s tlakem a teplem, a proto se považují za velmi snadno použitelné. Pokud je však třeba prádlo navlhčit, tento spotřebič to nedokáže. Vytvoří se další pracovní krok.
  • Cestovní žehlička: jedná se o podtyp suché žehličky. Jedná se o malá a lehká zařízení, která se používají k žehlení malého množství prádla na cestách.
  • Lehká žehlička: přístroj pracuje s párou, ale váží velmi málo. Tím se zabrání rychlému nástupu únavy.
  • automatické sušicí a žehlicí jednotky: tyto varianty fungují ""zevnitř"". Oblečení se navléká na balónové jednotky. Ty se mohou nejen zahřívat, ale také rozpínat. Vlhkost, záhyby a vrásky jsou tak eliminovány stejnou měrou.

Vlastnosti a oblasti použití: K čemu se žehlička používá?

Již byla uvedena na seznamu: Některé žehličky jsou vybaveny dalšími funkcemi. Fungují například také jako sušičky. Běžně jsou k dispozici také různé typy s kabelem nebo bez něj. Rozsah použití těchto zařízení se neomezuje pouze na vyhlazování oděvů, ale lze je použít i na jiné textilie. Příkladem je ložní prádlo a ubrusy. Některé modely jsou také vybaveny speciálními funkcemi pro ošetření hedvábí, vlny a dalších jemných tkanin se zvláštní péčí - a jejich ochranu tímto způsobem.

Při nákupu byste tomu měli věnovat zvláštní pozornost

Pokud si chcete koupit žehličku, měli byste si vybrat model, který nejlépe vyhovuje vašim osobním požadavkům. Například napařovací žehličky jsou téměř vždy správnou volbou pro domácí použití. Pokud však máte hodně košil, které potřebujete po vyprání rychle vyhladit a usušit, může být vhodnější automatická verze. Ujistěte se také, že máte správné příslušenství, například správné žehlicí prkno, které musí být dostatečně velké pro látky, které chcete žehlit.

FAQ

Jak mohu žehličku vyčistit?

Čištění je velmi jednoduché: hadřík namočený v mýdlové vodě obvykle spolehlivě odstraní všechny nečistoty. Kromě toho může být nutné ze spotřebiče odstranit vodní kámen. V tomto ohledu však záleží na konkrétním modelu, který používáte.

Který model je lepší: keramický nebo nerezový?

Keramika se rychleji zahřívá, lépe klouže, snadno se čistí a má vynikající nepřilnavé vlastnosti. Materiál má krátkou životnost a je náchylný k poškrábání. Postupem času se žehlení zhoršuje a zhoršuje. Nerezová ocel není pro začátek tak pohodlná, ale i tak je žehlení příjemné. Je podstatně odolnější než keramika, ale může se zahřát natolik, že to může být pro některé látky problém.

Proč bych neměl používat destilovanou vodu v napařovací žehličce?

Dlouhou dobu byla destilovaná voda považována za správnou volbu pro dané spotřebiče. Na rozdíl od vody z kohoutku neobsahuje žádné soli, hořčík ani vápník. Ve skutečnosti je však opak pravdou: destilovaná voda chce ""nahradit"" chybějící minerály, a proto napadá kovy. Je tedy škodlivější než voda z kohoutku.
Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků
Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků