Retro lednice

Vyberte
Seřazeno podle
15 Výsledky pro "Retro lednice"
Filtr a řazení
Retro lednice

Retro lednice

Retro lednice se stane ozdobou vaší kuchyně. Tyto chladničky kombinují netypický design s moderními funkcemi, díky čemuž plní jak estetickou funkci, tak i vaše požadavky na funkčnost a energetickou úspornost. Retro lednice jsou hitem posledních let, takže můžete vybírat z bohaté nabídky, ať už barev a provedení, tak i velikostí.

V našem e-shopu najdete skutečně velkorysou nabídku retro ledniček. Standardní retro chladničky kombinované s mrazákem jsou vhodné pro klasické domácnosti. Tuto nabídku doplňují malé retro lednice, které najdou využití v kancelářích, malých bytech nebo na chatě a řešení pro vás máme i v případě, že sháníte retro chladničku na nápoje. Ponořte se s námi do světa krásných barevných lednic a vyberte si tu svou.

Obsah

Jaké retro lednice najdete v naší nabídce?

V našem bohatém sortimentu si retro lednici vybere skutečně každý. Podívejte se, jaké modely retro lednic u nás seženete:

 • Kombinované retro lednice disponují chladicí i mrazicí částí. Jsou stejně velké jako klasická chladnička, odlišují se ale jedinečným designem. Hodí se do klasických vícečlenných domácností.
 • Malé retro lednice najdou využití na chatě, v kanceláři, na studentských kolejích nebo v garsonce. Jsou vyvedené v kompaktních rozměrech a mohou disponovat i mrazicí částí.
 • Retro lednice na nápoje se opět skvěle hodí do kanceláří, provozů nebo na chatu. Nemají klasické police a jsou konstruovány tak, abyste do nich pohodlně umístili nápoje různých rozměrů.

Jaké výhody nabízí retro lednička a pro koho se hodí?

Největší výhodou retro lednice je jednoznačně její design. Retro chladničky jsou zpravidla vyvedené v netypických barvách, jako je červená, krémová, modrá a další. Na své si ale přijdete, i když preferujete černou či bílou barvu. Unikátní vzhled retro lednice totiž doplňují zaoblené tvary, které normální chladničky nemají. Často je jejich součástí i stylové retro madlo k otevírání dvířek.

Retro lednice se tak skvěle hodí pro všechny, kdo si potrpí na netradiční design a chtějí svou kuchyň vybavit spotřebičem, který nikdo nepřehlédne. Řada výrobců, jako například značka Klarstein, pak nabízí i další spotřebiče laděné do retro designu. Chladničku tak můžete doplnit například rychlovarnou konvicí, topinkovačem, digestoří a dalšími kuchyňskými pomocníky ve stejném designu. Vaše kuchyň tak bude mimořádně osobitá.

I retro lednice disponují moderními funkcemi

Navzdory retro designu nejsou chladničky v naší nabídce žádné retro. Těšit se můžete na všechny moderní funkce, které současné lednice nabízejí. Jaké to například mohou být?

 • Systém EcoExcellence zaručuje nízkou spotřebu energie.
 • Automatické odmrazování šetří energii i váš čas. Odmrazování je díky němu mimořádně rychlé a snadné.
 • Zóna prodloužené čerstvosti vytváří optimální podmínky pro skladování ovoce a zeleniny, takže čerstvé potraviny vydrží déle svěží, chutné a šťavnaté.
 • Zaměnitelné otevírání dvířek vám dodá svobodu při hledání ideálního místa pro chladničku.
 • Vnitřní osvětlení dokonale osvítí každé zákoutí chladničky.

Jak vybrat retro lednici?

Při výběru retro lednice hraje prim nejen design a funkce, ale i její velikost, uspořádání vnitřního prostoru a energetická náročnost. Přečtěte si, jaké jsou možnosti a co všechno při výběru retro lednice zvážit.

Velikost a vnitřní objem retro chladničky

V první řadě je třeba uvážit, jak velkou lednici vlastně budete potřebovat.

Kombinované retro lednice

Kombinovaná retro chladnička se hodí do klasických domácností. Má většinou velikost standardní lednice, několik polic v chladicí části, boxy (většinou dva nebo tři) v samostatné mrazicí části a samozřejmě i police ve dveřích, které slouží k uskladnění nápojů, vajec, jogurtů a dalších užších věcí. Mrazák může být umístěn v horní nebo spodní části.

Malé retro lednice

Malé retro lednice se hodí pro jednotlivce, do kanceláří, na koleje nebo na chatu. Díky několika policím a přihrádkám ve dveřích do nich pohodlně uskladníte základní potraviny, a pokud mají variabilní vnitřní prostor, snadno si nastavíte výšku polic. Pak můžete i do malé lednice pohodlně vložit například celé kuře nebo hrnec s uvařeným jídlem. Přihrádky ve dveřích pojmou lahve s nápoji a i malá lednice může disponovat boxem na zeleninu a ovoce nebo mrazicí částí v horním prostoru spotřebiče. Nejde sice o plnohodnotný mrazák, ale například na uskladnění zmrzliny, ledu, pizzy nebo plátků masa je tento prostor naprosto dostatečný.

Retro chladničky na nápoje

Retro chladničky na nápoje mohou být vyvedené v různých velikostech. Ty nejmenší jsou určené na skladování plechovek s nápoji nebo lahví v menším objemu. Větší modely pak pohodlně pojmou několik velkých lahví a plechovek najednou. Od velikosti se odvíjí i vnitřní uspořádání – malé chladničky na nápoje disponují jednou policí, velké mohou mít polic několik a zpravidla jsou vybaveny i držáky na nápoje.

Energetická náročnost retro chladničky

Jelikož je chladnička spotřebičem, který je neustále v provozu, je třeba při výběru zohlednit i její energetickou náročnost. Každá chladnička disponuje energetickým štítkem, který vám napoví, do jaké energetické třídy spadá a kolik energie za rok spotřebuje. Díky tomu si můžete snadno vypočítat náklady na provoz. Nejúspornější retro lednice spadají do energetické třídy A, ty nejméně úsporné do třídy G.

Hlučnost retro lednice

Pokud si pořizujete retro lednici na chalupu nebo třeba do garsonky, určitě se zaměřte i na její hlučnost, aby vás při spánku nerušila. Příjemná hodnota je okolo 40 dB.

Výkon retro lednice

Pokud vybíráte kombinovanou retro ledničku, setkáte se i s hodnotou mrazícího výkonu. Ten udává, kolik kilogramů potravin zvládne mrazák zmrazit za 24 hodin. Tato hodnota pohybuje od 2 do 24 kilogramů a souvisí také s velikostí mrazáku. Dalším důležitým pojmem je akumulační doba. Ta říká, jak dlouho udrží mrazák potraviny zmražené při výpadku proudu a samozřejmě tady platí úměra, čím déle, tím lépe.

Proč si pořídit retro chladničku na electronic-star.cz?

 • Bohatá nabídka všech typů retro lednic.
 • Unikátní sortiment značek, které jinde nenajdete.
 • Doprava zdarma.
 • Garance 3leté záruky.
 • Pohodlný a bezpečný nákup.
 • Zboží můžete vrátit do 14 dnů.
 • Profesionální zákaznický servis a technická podpora k produktům

Často kladené dotazy

Jaká je nejlepší retro lednice?

Mezi nejspolehlivější retro lednice patří ty značky Klarstein. Výrobce má dlouhou zkušenost s výrobou retro spotřebičů a právem se tak řadí mezi nejoblíbenější. Promyšlený design retro spotřebičů nápaditě kombinuje s moderními funkcemi a kvalitním zpracováním.

Jaký je nejdůležitější parametr retro lednice?

Objem a rozměry. Při výběru zvažte, co budete v chladničce skladovat a kolika lidem bude sloužit. Nezapomeňte ani na rozměry, aby retro chladnička do vaší kuchyně dobře zapadla.

Jak funguje retro lednice?

Retro lednice funguje stejně jako klasická chladnička. Jejím srdcem je kompresor, který odebírá plyn z výparníku a převádí jej na chladivo.

Může mít retro lednice mrazák?

Retro lednice jsou k dostání s mrazákem v horní či spodní části, bez mrazáku i jako americké lednice.

Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků
Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků