Stropní ventilátory

Vyberte
Seřazeno podle
40 Výsledky pro "Stropní ventilátory"
Filtr a řazení
Stropní ventilátory

Stropní ventilátory

Během horkých letních dnů a nocí všichni hledáme způsob, jak místnost efektivně ochladit. Jednou z variant je stropní ventilátor. Ten oproti stolním, stojanovým či sloupovým ventilátorům nabízí podstatně vyšší výkon, a tím i lepší účinnost. Zároveň se jedná o výrazný doplněk, který doladí styl interiéru. Jak stropní ventilátor vybrat?

Stropní ventilátor během horkého počasí napomáhá k lepší cirkulaci vzduchu v místnosti, díky čemuž dochází k pocitovému ochlazení. Stropní ventilátory jsou zpravidla výkonnější než ostatní typy ventilátorů, lépe do místnosti zapadnou a potěší i snadnou montáží.

Stropní ventilátory mají několik výhod

Stropní ventilátory se i v našich končinách těší čím dál větší oblibě. Není se čemu divit – jsou efektivnější než jiné typy ventilátorů, a zároveň jsou levnější než klimatizace. Jaká jsou jejich specifika?

  • Vysoká účinnost - stropní ventilátory rozvíří vzduch mnohem lépe a rovnoměrněji než ostatní typy ventilátorů. Pocit ochlazení je tak vyšší, zároveň nedochází k nežádoucímu rozfoukávání papírů či příliš velkému průvanu, z něhož můžete nastydnout.
  • Jedinečný design - stropní ventilátory design místnosti nijak nenarušují, naopak jej mohou skvěle podtrhnout.
  • Snadná instalace - montáži se sice nevyhnete, ale oproti instalaci klasické klimatizace je podstatně jednodušší.
  • Nízká hlučnost - stropní ventilátor je tišší než jiné ventilátory, takže vás nebude rušit ani během spánku.

Jak vybrat stropní ventilátor?

Vybíráte-li stropní ventilátor, je třeba se zaměřit na několik důležitých parametrů. Mezi nejdůležitější patří velikost a s ní spojený výkon, design, osvětlení a možnost zimního chodu.

Stropní ventilátor vybírejte podle velikosti místnosti

Aby byl výkon stropního ventilátoru dostatečný, jeho velikost musí být úměrná velikosti místnosti.

  • Malé místnosti (do 10 m2) ochladí stropní ventilátory o průměru 60 – 100 cm.
  • Pro klasické místnosti (do 20 m2) je ideální ventilátor o velikosti 100 – 120 cm.
  • Velké místnosti (do 36 m2) potřebují stropní ventilátor o průměru alespoň 130 cm.
  • Do místností větších než 37 m2 je ideální umístit stropních ventilátorů více.

Stropní ventilátor se světlem je praktickou volbou

Před pořízením stropního ventilátoru je také třeba zvážit, zda si vyberete variantu s osvětlením nebo bez. Stropní ventilátor se světlem je nutné umístit do středu místnosti, aby osvětlení bylo rovnoměrné. Ideální je, pokud lze nastavit ovládání ventilátoru a světla samostatně, aby se vám při každém rozsvícení světla nespustil i ventilátor. Pokud už osvětlení máte a neplánujte jej měnit, pořiďte si stropní ventilátor bez osvětlení.

Stropní ventilátory poslouží i v zimě

Některé stropní ventilátory oceníte i v chladném počasí. Jak je to možné? Ventilátor s funkcí zpětného chodu dokáže rovnoměrně distribuovat teplo po místnosti, čímž snižuje náklady na vytápění. Tato praktická funkce se nazývá také jako „zimní chod“.

Design a materiál stropního ventilátoru

V neposlední řadě je třeba zvážit i design a materiál. Stropní ventilátor totiž představuje výrazný doplněk, a i když je umístěn u stropu a ne přímo na očích, dokáže proměnit vzhled místnosti. Nabídka je v tomto ohledu bohatá – stropní ventilátory jsou k dostání v barvách a tvarech. U nás naleznete stropní ventilátory v bílé, černé, hnědé, javorové i netradiční rosewood barvě. Snadno jej tak sladíte s ostatními doplňky v místnosti. Lopatky ventilátoru jsou nejčastěji vyrobeny z kovu či dřeva, přičemž platí, že dřevěné lopatky jsou o něco tišší.