Stropní ventilátory

Vyberte
Seřazeno podle
20 Výsledky pro "Stropní ventilátory"
Filtr a řazení

Stropní ventilátory

Stropní ventilátor najdete v mnohých domácnostech a kancelářích, protože přispívá k exkluzivnímu komfortu během letních sezón ale i mimo ně. Ať už bez osvětlení nebo s integrovaným osvětlením, po instalaci na strop poskytuje v létě závan čerstvého vzduchu a pravidelnou výměnu vzduchu.

Stropní ventilátor s osvětlením, dálkovým ovládáním apod.

Všechny stropní ventilátory mají jednu základní funkci. Po zapnutí oběžných lopatek uvést ventilátor do pohybu a zabezpečit tak trvalou cirkulaci vzduchu v místnosti. Tradiční stropní ventilátor se zapíná pomocí šňůrky na zapnutí a vypnutí, moderní varianty využívají dálkové ovládání. S ním můžete ovládat také případné osvětlení. 

Stropní ventilátor s osvětlením je jedním z nejpopulárnějších také proto, že je centrálně připevněný na stropě a zastane místo tradičního stropního svítidla. U většiny modelů má stropní ventilátor s osvětlením centrální lampu, která řídí jeho svit a přispívá k základnímu osvětlení místnosti. Zejména v této variantě můžete stropní ventilátor využít na vytvoření příjemné atmosféry v chladném a temném období mimo letní sezónu.

Stejně jako u jiných elektrických spotřebičů a nábytku se klade důraz na kvalitu a u nákupu ventilátoru je to právě konstrukce, která hraje nejdůležitější roli. Na výběr máte mnoho různých designů, provedení a funkcí.

Výhody stropní ventilátorů

Stropní ventilátory jsou vhodné do jakékoliv místnosti a mohou být instalované v několika jednoduchých krocích. Pro malé místnosti s nízkými stropy je plochý ventilátor ideální alternativou. Jeho kompaktní konstrukce nemá žádný vliv na výkon a cirkulaci vzduchu. Ať už si vyberete stropní ventilátor s integrovaným osvětlením nebo bez něj, v obou případech máte zaručenou úsporu energie, protože většina výrobců dodává osvětlení s úsporným LED systémem.

Pokud v minulých desetiletích byla problémem zvýšená hlučnost chodu rotoru, hladina hluku je nyní velmi diskrétní a ventilátor je sotva slyšet. Také není nutné hledat k ventilátoru designové osvětlení, protože ventilátory v sobě spojují funkčnost společně s poutavým a stylovým designem.

Také je výhodné využívat stropní ventilátor během zimy, protože dokáže distribuovat nahoru stoupající teplý vzduch v místnosti a zabezpečí tak příjemné teplo při nižších nákladech na vytápění.

Hledám levný stropní ventilátor – na co se zaměřit?

Schopnosti a funkce stropního ventilátoru by se měly zvážit zejména vzhledem k velikosti místnosti, do které ventilátor kupujeme. Obecně platí, že čím větší místnost, tím je potřeba silnější model.

Konstrukce moderních ventilátorů se přizpůsobila v posledních letech preferencím domácností a prakticky každý styl si najde svůj ventilátor. Tělo a rotorové lopatky jsou vyrobené z hliníku, dřeva nebo plastu, jednotlivé lopatky mohou mít tvar od klasické vrtule až po různé designové tvary.

Mnoho ventilátorů má nadčasový vzhled, který dokonale zapadne do jakýkoliv kancelářských prostor. Zejména v tomto prostředí je nutné klást důraz na kvalitu, která kombinuje výkon a design. Pro domácnosti s nižším rozpočtem jsou k dispozici menší a levnější ventilátory, které plní skvěle svou funkci v kuchyni či obývacím pokoji bez ohledu na nižší pořizovací cenu.

 
Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků
Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků