Přikrývky

Nákup přikrývek: co byste měli vědět

Přikrývky se dodávají v různých velikostech a s různým prošíváním. Materiál je hlavním faktorem, který určuje, zda se vám v nich bude dobře spát. Obecně platí, že přikrývka by měla být asi o 30 cm delší než vy. Pokud jste vyšší než 1,80 metru, dvoumetrová přikrývka vám pravděpodobně nebude stačit. Je lepší zvolit deku dlouhou 2,20 metru. V následujícím textu se dozvíte, jaké velikosti přikrývek jsou k dispozici a jaká další kritéria byste měli při nákupu zohlednit.

Jaké jsou rozměry přikrývek?

V Německu se za standardní velikost pro jednu osobu považuje přikrývka o rozměrech 135x200 (tj. centimetrů). Pokud spíte na jednolůžku a ceníte si pohodlí, doporučujeme zvolit přikrývku 155x200. Pokud je vaše výška vyšší než 1,80 m, jak je uvedeno výše, poskytne vám větší pohodlí přikrývka 155x220.

Německá standardní velikost přikrývky pro manželské postele je 200x200. Pokud máte manželskou postel s větší šířkou, je lepší koupit si povlak na přikrývku 240x220.

Jak ovlivňuje velikost přikrývky pohodlí při spánku?

Ne každý potřebuje přikrývku velikosti 240x220. Důležitým kritériem při nákupu je však správná velikost přikrývky, protože má významný vliv na kvalitu vašeho spánku. Máte například tendenci se během spánku často pohybovat? Pokud je model příliš malý, můžete se probudit bez přikrývky. V tomto případě je vhodnou volbou větší verze, například přikrývka 135x200.

Při nákupu přikrývky navíc hraje zásadní roli poloha při spánku. Rádi se v posteli protahujete? K tomu potřebujete co nejdelší přikrývku, která tuto polohu splňuje. Nebo dáváte přednost poloze spícího embrya s přitaženýma nohama? Přikrývka zde může být o něco kratší.

Nákup peřin: nejdůležitější kritéria

Jak vidíte, při nákupu deky byste měli věnovat pozornost různým detailům. Nejdůležitějším kritériem pro nákup jsou vaše individuální potřeby, protože každý člověk si postel vyrobí podle svých vlastních preferencí. Při nákupu nového přehozu je vhodné zvážit následující body:

  • Velikost postele
  • Velikost a obvod vašeho těla
  • Poloha při spánku
  • Potřeba tepla
  • Vybavení ložním prádlem

Pokud uvažujete o výměně za větší přikrývku, podívejte se do skříně s prádlem, jaké povlečení již máte k dispozici. Přechod na jinou velikost přikrývky znamená, že si možná budete muset koupit vhodnější lůžkoviny.

FAQ

Čím jsou deky naplněné?

Peří a prachové peří, přírodní materiály, jako je ovčí vlna nebo velbloudí srst, hedvábí, syntetická a přírodní vlákna - to vše jsou možné výplně do přikrývek. Z přírodních vláken je nejoblíbenější bavlna, protože je prodyšná, dobře absorbuje vlhkost a zajišťuje tak pohodlný spánek.

Které přikrývky jsou vhodné pro alergiky?

Existují lidé, kteří jsou alergičtí na roztoče. Aby se na přikrývce neusazovali roztoči, měla by se dát prát při teplotě alespoň 60 °C. Vhodnými výplněmi jsou lyocell, bavlna a bambus.

Proč se prošívají deky?

Prošití fixuje výplň v obalu. To znamená, že se nemůže volně pohybovat a deka zůstává všude stejně tlustá.
Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků
Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků