Běžecké pásy

Vyberte
Seřazeno podle
29 Výsledky pro "Běžecké pásy"
Filtr a řazení

Běžecké pásy

Běžecké pásy

Běžecký pás vám umožní běhat či chodit v pohodlí a teple domova. Oceníte jej zejména při nepřízni počasí a v případě, že na běhání venku nemáte čas nebo chuť. Běžecké pásy jsou k dostání v mnoha variantách a liší se zejména konstrukcí, výbavou a funkcemi. Čtěte dále a vyberte si u nás ten nejlepší běžecký pás.

Běžecký pás je skvělým pomocníkem pro všechny, kdo rádi a často sportují. Pomůže vám udržet se v kondici, aniž byste se museli limitovat počasím či světelnými podmínkami venku. Běhání na páse je velmi prospěšné, napomáhá ke správné funkci kardiovaskulárního systému, nezatěžuje klouby a zlepšuje celkovou fyzickou kondici.

Běžecký pás s motorem, nebo bez?

Běžecké pásy jsou zpravidla k dostání ve dvou variantách.

  • Bezmotorový, nebo také magnetický běžecký pás je vybaven manuálním pohonem se setrvačníkem. K jeho rozpohybování tedy využíváte vlastní tělo a nepotřebujete připojení do elektriky. Tento pás je levnější, ale nenabízí žádné možnosti nastavení.
  • Motorový běhací pás je napájený ze sítě a dovolí vám zvolit si rychlost, typ terénu a další parametry i funkce. Je o něco dražší, ale umožní vám vychutnávat si běh naplno.

Jak vybrat běžecký pás

Při výběru běžeckého pásu je třeba zohlednit několik základních parametrů, jako je výkon, funkce, rozměry a další. Podívejte se, na co všechno se zaměřit.

Běžecký pás a jeho výkon

Výkon běžeckého pásu se určuje v HP (horse power – tedy koňská síla), přičemž 1 HP se rovná cca 0,75 kW. Pokud budete na běžeckém pásu běhat jenom občas a kratší vzdálenosti, postačí vám pás na běhání s výkonem 2 až 3 HP. Pro pravidelné a dlouhé běhání volte výkonnější modely s HP 4 a více.

Běžecké pásy mají spoustu rychlostí

Motorové běžecké pásy vám umožní vybrat si z několika rychlostí a přizpůsobit tak trénink vaší aktuální fyzické kondici. Standardně se setkáte s rychlostí 0 až 20 km/hod, k dostání jsou ale i ještě rychlejší modely.

Jak velký běžecký pás zvolit?

Při výběru berte v potaz i rozměry. Běžecký pás by totiž měl být umístěn tak, aby okolo něj zbývalo volné místo. To vám zajistí nejen komfortní nastupování, ale i vyšší bezpečnost v případě přešlapu či pádu. Nejdůležitější jsou samozřejmě vaše prostorové možnosti, ale všeobecně platí, že čím delší a širší pás je, tím je běhání komfortnější.

Moderní běžecké pásy disponují praktickými funkcemi

Moderní motorové běžecké pásy vám umožní nastavit si mnoho parametrů běhu a užívat si praktické funkce. S jakými vlastnostmi se můžete u pásů setkat nejčastěji?

  • Displej je nedílnou součástí moderních pásů. Bude vás informovat o rychlosti, uběhlé vzdálenosti a usnadní ovládání běžeckého pásu.
  • Programy vám umožní vybírat si z různé zátěže a simulace terénu.
  • Počítač kalorií vás bude informovat, kolik kalorií jste během spálili.
  • Regulace sklonu vám umožní nastavit si sklon běžeckého pásu.
  • Snímač tepové frekvence vám pomůže běhat v ideální tepové frekvenci.
  • Odpružení chrání klouby před nadměrným zatížením.
  • Propojení s mobilní aplikací vám umožní spojit si pás s telefonem či chytrými hodinkami a mít ucelený přehled o všech vašich sportovních statistikách.
Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků
Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků