Teplovzdušné ohřívače

Vyberte
Seřazeno podle
16 Výsledky pro "Teplovzdušné ohřívače"
Filtr a řazení
Teplovzdušné ohřívače

Teplovzdušné ohřívače

Teplovzdušné ohřívače ohřejí během chvilky vaši domácnost, kancelář či venkovní terasu. Vynikají příjemným designem, snadnou přenositelností a rychlou distribucí tepla. Jak teplovzdušné topidlo vybrat, aby vám co nejlépe sloužilo? Přečtěte si více.

Teplovzdušné ohřívače se řadí mezi alternativní topidla. K jejich provozu budete potřebovat elektrickou síť a v závislosti na výkonu zvládnou vytopit i více místností, nebo je můžete používat během chladných večerů na balkoně či terase. Teplý vzduch distribuují pomocí ventilátoru, takže jej rozfoukávají rychle a efektivně. Zapomeňte na to, že teplovzdušný ohřívač vás designem nepotěší – v naší nabídce najdete stylové kousky, které skvěle doplní vaši domácnost. Níže si můžete přečíst, jaké výhody tento typ topidla přináší a na co při výběru zaměřit.

Teplovzdušné ohřívače: jak fungují a jaké mají výhody?

Teplovzdušné ohřívače se podobají konvektorům a fungují na podobném principu. Teplý vzduch distribuují pomocí ventilátoru, přičemž nejprve ohřívají vzduch, a až poté nábytek či stěny. Kvůli ventilátoru však nejsou nejlepší volbou pro alergiky.

 • Kompaktní a snadno přenosné topidlo.
 • Nízké pořizovací náklady.
 • Rychlá a rovnoměrná distribuce tepla.
 • Vhodné pro vnitřní i venkovní použití.
 • Některé modely slouží i jako klasický ventilátor v teplém počasí.

Jak vybrat teplovzdušný ohřívač?

Při výběru teplovzdušného ohřívače se zaměřte na jeho provedení, výkon a funkce, které vám usnadní jeho používání. Pomůžeme vám zorientovat se v těch nejdůležitějších parametrech.

Horkovzdušný ventilátor může být sloupový i klasický

Pod pojmem horkovzdušný ventilátor si většina z nás představí nepříliš vzhledný přenosný spotřebič s madlem. To už ale dávno neplatí. Teplovzdušné ventilátory jsou k dostání i v elegantní sloupové variantě, díky níž perfektně zapadnou do moderních domácností. V naší nabídce najdete jak levnější klasické teplovzdušné ventilátory ideální pro vytápění třeba dílny či skleníku, tak i moderní modely, které se nebudete stydět umístit domů, do kanceláře či na terasu.

Teplovzdušný ohřívač a jeho výkon

Výkon je jedním z nejdůležitějších parametrů teplovzdušného ohřívače. Obecně platí, že čím větší místnost budete vytápět, tím vyšší by měl být topný výkon topidla. Teplovzdušné ohřívače jsou k dostání s výkonem od 500 až do přibližně 3 000 W. Nižší výkon vám postačí na vyhřátí menší dílny nebo třeba karavanu, pro klasické místnosti nebo terasu ale volte topidla s výkonem okolo 2 000 W.

Teplovzdušný ohřívač můžete používat i venku

Některé teplovzdušné ohřívače jsou určeny i pro venkovní použití. Díky ventilátoru vás zvládnou příjemně ohřát při večerním posezení. Jestliže je ale plánujete používat venku, nezapomeňte si ověřit krytí proti vodě. Pod střechou, například na terase, vám postačí nižší krytí, pokud je zde ale riziko zatečení vody třeba při dešti, volte ohřívač s krytím IPX4 proti stříkající vodě.

Hlučnost teplovzdušného ohřívače

Jestliže budete teplovzdušný ohřívač používat v místnosti, kde spíte, zohledněte i jeho hlučnost. Obecně jsou teplovzdušné ohřívače díky ventilátoru hlučnější, na což je třeba myslet například při použití na chatě či v karavanu. Zde vám lépe poslouží třeba infrapanely, které jsou bezhlučné.

Horkovzdušné ohřívače mohou mít praktické funkce

Horkovzdušné ohřívače z naší nabídky potěší nejen elegantním designem, ale i mimořádně praktickým provedením. Jsou totiž vybaveny funkcemi pro vyšší energetickou úspornost, snazší obsluhu a multifunkční použití. Podívejte se na ty nejčastější:

 • Regulace výkonu (termostat) vám umožní nastavit si optimální teplotu.
 • Funkce oscilace zajišťuje otáčení topidla a tím i rovnoměrnější distribuci tepla.
 • Časovač vám umožní nastavit si přesnou dobu chodu topidla.
 • Automatické vypnutí a zapnutí zajišťuje, že se ohřívač při dosažení požadované teploty vypne, a pokud teplota klesne pod nastavenou hodnotu, opětovně se zapne.
 • Dálkové ovládání či LED displej usnadňují nastavování topidla.
 • Ohřívač a ventilátor v jednom vás v zimě příjemně zahřeje a v létě naopak osvěží.
Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků
Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků