Chlebníky

Vyberte
Seřazeno podle
19 Výsledky pro "Chlebníky"
Filtr a řazení
Chlebníky

Chlebník - stylové možnosti skladování

Konzistence a čerstvost pečiva mají rozhodující vliv na jeho chuť. Přesto nemusíte nutně chodit každý den do důvěryhodné pekárny, pokud máte v domácí kuchyni speciálně navrženou možnost skladování: chlebník. Díky tomu zůstanou rohlíky, chléb a těstoviny křupavé a chráněné před sluncem, prachem a dalšími vlivy.

Nákup chlebníku: jaký styl se hodí pro vás a vaši kuchyni?

Měl by být chlebník bílý nebo černý? Raději malý tvar nebo takový, do kterého se vejde nekrájený chléb? S praktickým odklápěcím víčkem nebo odnímatelným uzávěrem? Jedno je jisté: dnešní chlebníky nevypadají stejně jako před dvěma nebo třemi desetiletími. V kuchyni se stanou elegantní dekorací, která vyzařuje retro šarm a zároveň má spoustu charakteru. Malý chlebník je vhodný zejména pro ty, kteří v něm chtějí skladovat rohlíky a těstoviny, ale měl by mít přiměřenou velikost pro půlky nebo celé bochníky chleba.

Kromě toho mohou být sklenice na chléb vyrobeny z mnoha různých materiálů. Kovové chlebové desky jsou skutečnou klasikou, protože tento robustní materiál vypadá ušlechtile a lze na něj tisknout poměrně flexibilně. Kromě toho kov jako materiál nepropouští vzduch, proto jsou na příslušných krabicích menší otvory pro vzduch - jen tolik, aby chléb a těstoviny nebyly zcela vysáty. Mezi alternativní možnosti patří snadno čistitelný plast, keramika nebo přírodní dřevo. Vzhled chlebníku tak můžete zcela přesně sladit s dominantními materiály v kuchyni a vytvořit tak jednotný vzhled, nebo vytvořit atraktivní kontrast použitím jiného materiálu.

Proč je dobrá volba bílý nebo černý chlebník?

Od kynutých pletýnek po kváskový chléb s lahodnou kůrkou: při skladování ve speciálně navržené krabici vydrží pečivo déle čerstvé. Chlebník zabraňuje předčasnému plesnivění pečiva a zároveň lépe uchovává jeho vůni. Kromě toho pečivo nevysychá tak rychle, takže ho nemusíte spotřebovat hned v den nákupu. Z dlouhodobého hlediska dokonce šetří peníze - a jak všichni víme, v kuchyni to vypadá opravdu dobře.

Na co se zaměřit při nákupu chlebníku?

V první řadě je to samozřejmě design a velikost. Do malého zásobníku na chléb se někdy vejde pouze jeden nakrájený bochník chleba nebo několik rohlíků, zatímco větší verze nabízí prostor pro dva až tři různé druhy chleba. Kromě toho by i malý zásobník na chléb měl být velký, pokud je vyroben z kovu, opatřen práškovým nátěrem a odolný proti korozi. Další praktickou výhodou je snadné čištění, někdy i v myčce nádobí. Zároveň by měly mít chlebníky větrací otvory nebo štěrbiny, aby v nich mohl neustále cirkulovat vzduch.

Často kladené otázky o chlebníku

V jakém stylu lze koupit chlebník?

Existují takové, které jsou v přirozeném skandinávském venkovském stylu, v okouzlujícím retro vzhledu nebo například relativně stylově neutrální v plastu. Rozhoduje váš osobní vkus!

Má smysl chlebník v bílé nebo černé barvě?

Aby bylo pečivo v každém případě čerstvé! Kromě toho se neutrální barvy, jako je bílá nebo černá, vizuálně velmi snadno integrují do kuchyně a do dalších dekorativních prvků.

Jsou lepší kovové nebo dřevěné chlebníky?

Ty kovové zpravidla nezanechávají chuť na potravinách a velmi snadno se čistí. Protože jsou nepropustné pro vzduch, mají vždy vzduchové štěrbiny, které to kompenzují. Na druhou stranu dřevo přenáší vlhkost do vnějšího prostředí prostřednictvím materiálu.
Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků
Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků