Zátěže na tělo

Vyberte
Seřazeno podle
32 Výsledky pro "Zátěže na tělo"
Filtr a řazení
Zátěže na tělo

Budování svalů nemusí nutně vyžadovat drahé vybavení, posilování nebo časté návštěvy posilovny. Svalovou a funkční sílu lze budovat pomocí správných cviků, které napodobují skutečný rozsah pohybu různých svalových skupin v těle. Mnohé z těchto cviků lze provádět s vlastní vahou těla nebo s expandérem či činkami. Pokud cviky s vlastní vahou provádíte správně, můžete se během krátké doby pořádně zapotit.

Různé typy tréninku s tělesnou hmotností

Při tréninku s vlastní vahou se používají četné složené cviky. Tímto způsobem lze procvičovat několik svalových skupin najednou, zatímco klasický silový trénink s činkami zahrnuje především izolované cviky.

Typické cviky pro trénink s vlastní vahou jsou:

  • Plank: výborný cvik na zlepšení napětí těla a posílení břišních svalů.
  • Dřepy: dřepy zpevňují stehna a hýždě.
  • Dipy: v ideálním případě by se měly provádět s oporou o židli nebo podobnou pomůcku. Trénujete tricepsy a spodní část hrudníku.
  • Sedy-lehy: žádný trénink s vlastní vahou by se neměl obejít bez sedů-lehů pro zpevnění břišních svalů.
  • Kliky: Kliky procvičují především hrudník, záda a tricepsy.

K čemu se používá trénink s tělesnou hmotností?

Trénink s vlastní vahou se používá k tomu, aby byl trénink snadný, kdekoli a kdykoli. Zejména na cestách nabízí příjemný způsob, jak nepřerušit běžný trénink.

Poradenství při nákupu pro trénink s vlastní vahou

Pokud chcete z tréninku s vlastní vahou vytěžit maximum, můžete použít různé pomůcky. Patří mezi ně:

  • Úchyty pro kliky: speciální úchyty pro čisté provádění kliků. Rukojeti také umožňují pohodlnější provádění různých variant kliků.

  • Gymnastické kruhy Comp Rings: sada gymnastických kruhů je ideální pro přítahy, dipy nebo muscle-upy. Podporuje efektivní trénink horní části těla a posiluje svaly středu těla. Nestabilita kruhů je pro svaly náročnější než statické prostředí.

  • Zátěžová vesta Monstervest: 30kg zátěžová vesta podporuje silový a vytrvalostní trénink. Jsou zatíženy třiceti kovovými závažími, která lze jednotlivě vyjmout. Tímto způsobem lze postupným zvyšováním hmotnosti vesty dosáhnout větší síly. Vestu lze individuálně přizpůsobit různým tvarům těla.

  • Stojan na kliky Stojan na dipy: s multifunkčním stojanem můžete provádět několik cviků najednou. Je vhodný pro kliky, dipy, zvedání nohou a související cviky. Integrován je také závěsný trenažér s popruhy, který je nezbytným vybavením při cvičení s vlastní vahou.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Co jsou to zátěže na tělo?

Tento termín označuje trénink s vlastní váhou těla. Při tomto cvičení se místo činek nebo vybavení používá váha vlastního těla.

Co potřebujete k tréninku s vlastní váhou?

Nic moc! Potřebujete sportovní oblečení a případně podložku. U některých cviků můžete použít expandéry nebo činky, aby byly intenzivnější.

Jaké jsou výhody tréninku s tělesnou hmotností?

Školení lze provádět kdykoli a kdekoli. Nevznikají žádné náklady na studio nebo vybavení. Cvičení posiluje hluboké svaly a zlepšuje napětí těla a držení těla.

Je trénink s vlastní váhou účinný?

Cvičení s vlastní vahou spaluje stejně kalorií jako běh na dlouhé vzdálenosti. Trénink navíc stimuluje rozvoj svalů. Více svalů znamená více spálených kalorií v klidu.
Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků
Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků