Stolní tenis, Ping pong

Stůl na stolní tenis - dokonalá kombinace sportu a zábavy

Stolní tenis byl vždy jedním z nejoblíbenějších míčových sportů, který inspiroval děti i dospělé. Zatímco dříve se hrál pouze v místech, kde byl k dispozici stůl na stolní tenis, dnes si každý může koupit vlastní stůl a postavit si ho doma.

Interní nebo externí

Existuje mnoho různých typů stolů na stolní tenis, které se liší materiálem a rozměry. Pokud si chcete koupit stůl na stolní tenis, předem si promyslete, kam ho chcete umístit. Pokud bude stůl vystaven povětrnostním vlivům, měli byste zvolit venkovní model. Ty jsou obvykle vyrobeny z melaminové pryskyřice nebo hliníkových kompozitních desek a odolávají teplotním výkyvům a vlhkosti. Kromě toho je lze skladovat také pod přístřeškem pro auto nebo v garáži. Jemné dřevotřískové desky, které jsou citlivější na vlhkost, se obvykle používají v interiéru. Venkovní panel si samozřejmě můžete zřídit i v interiéru.

Soutěž nebo volný čas

Soutěžní stoly musí splňovat jiné požadavky než rekreační desky. Proto byste měli také přemýšlet o tom, jak chcete stůl na stolní tenis používat. Pro soutěžní stoly jsou předepsány určité rozměry. Pro získání schválení ITTF musí mít panel tloušťku alespoň 25 mm. Pro rekreační sporty stačí i jednodušší modely. Hratelnost a kvalita odrazu však závisí také na kvalitě desky. Při nákupu byste to měli vzít v úvahu.

Praktická funkce - skládací stůl na stolní tenis

Často není v domě dostatek místa, aby bylo možné postavit stůl na stolní tenis natrvalo. V takovém případě máte možnost zakoupit desku, kterou můžete po hraní snadno složit a uložit, abyste ušetřili místo. Skládací panely jsou stejně stabilní. Ve většině případů lze výšku nohou nastavit tak, aby byla zajištěna dostatečná stabilita.

Stůl na stolní tenis pro zdraví

Stolní tenis je nejen zábava, ale také efektivní sport, který v Německu hraje více než 550 000 lidí v klubech. To má nespočet pozitivních aspektů, od celkového zatížení svalů celého těla bez výrazného rizika zranění až po posílení psychomotoriky, koncentrace a reflexů. To lze u dětí dobře rozvíjet již od útlého věku prostřednictvím stolního tenisu. Starší lidé mohou předcházet nemocem, jako je Alzheimerova choroba nebo demence, protože hraní stolního tenisu vyžaduje neustálou koordinaci mezi pohybovým aparátem a mozkem. Kromě toho se posiluje kardiovaskulární systém, protože jste neustále v pohybu.

Pingpongový stůl posiluje přátelství

Stolní tenis, často nazývaný ping pong, je skvělým sportem pro společenské setkávání, navazování kontaktů a skutečných přátelství. Můžete si ho zahrát doma na vlastním stole na stolní tenis. Pozvěte své přátele a zahrajte si vlastní malý turnaj ve stolním tenise. Různé formy hry vám dávají možnost hrát ve dvojici nebo s více hráči.

Věděli jste, že je rozdíl mezi stolním tenisem a ping-pongem? V ping-pongu se používá trochu jiná metoda počítání a ping-pongové rakety. Od klasických pálek na stolní tenis se liší tím, že nemají pogumovaný povrch. Hraje se na holé dřevo, nanejvýš potažené smirkovým papírem. Všichni hráči mají stejnou raketu. Kvůli nedostatku gumy nemají údery takovou rotaci a rychlost. Díky tomu je hra klidnější, tj. lehký ping a pong. Ať už se jedná o ping pong, nebo stolní tenis, pro obojí potřebujete stůl na stolní tenis.

Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků
Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků