Záchodové prkénka

Vyberte
Seřazeno podle
17 Výsledky pro "Záchodové prkénka"
Filtr a řazení
Záchodové prkénka

Záchodové prkénko - mělo by být pohodlné a stylové

Záchodové prkénko je nutnost: to ale neznamená, že při jeho výběru musíme brát to ""první nejlepší"". Existují rozdíly, protože kromě klasického bílého plastového záchodového prkénka existuje mnoho dalších variant - některé z nich se skutečně praktickými doplňky a funkcemi.

Typy a materiály záchodových prkének

Jeho funkce zůstává stejná bez ohledu na zvolený materiál: záchodové prkénko zabraňuje tomu, abyste museli sedět na studené a nepohodlné keramické desce skutečného záchodu, a také zabraňuje šíření bakterií a poskytuje větší plochu k sezení než samotný záchod. Kromě toho jsou poklopy navrženy tak, aby je nepoškodily ani drsné čisticí prostředky - koupelna a toaleta by přece měly být vždy čisté a hygienické.

Hlavním rozlišovacím znakem poklopu toalety je materiál, ze kterého je vyroben. Materiál je důležitý nejen pro vzhled, ale také pro trvanlivost a pocit na kůži. Klasické levné modely jsou vyrobeny z plastu, většinou z polypropylenu. Jsou odolné proti poškrábání, levné a nikdy nejsou špatným řešením.

Můžete si také zakoupit potahy na záchodová prkénka vyrobené z termosetu. Jsou velmi robustní a na dotek připomínají sklo, ale samozřejmě jsou nerozbitné. Termosetové kryty jsou odolné proti poškrábání a nárazu a také proti agresivním čisticím prostředkům. Ti, kteří mají rádi přirozenější vzhled, mohou zvážit sedadla z MDF nebo dřeva. Vyzařují přirozený vzhled a na pokožce působí hřejivěji. Zejména u dřeva je však třeba neprodleně dodržovat pokyny výrobce k péči a čištění.

O něco efektnější jsou záchodová prkénka z akrylátu nebo polyresinu. Akryl obvykle obklopuje jádro z MDF. Na rozdíl od dřevěných tkanin však lze akryl potisknout - výrobce tak může své sedadlo ozdobit elegantním motivem. Polyresinové modely mají tu výhodu, že do nich lze vkládat tvary a malé předměty - například mušle.

Na tyto vlastnosti byste se měli zaměřit při nákupu víka na toaletu

Barva a design by samozřejmě měly odpovídat vašemu vkusu a vzhledu koupelny. Velmi praktické je záchodové prkénko s automatickým spouštěním, protože víko se vždy pomalu automaticky spouští, takže se neotevírá hlasitě. To má velkou cenu, přinejmenším v domácnosti s malými dětmi. Rozměry víka toalety také nejsou standardizovány, takže je třeba se ujistit, že víko sedí na záchodovém prkénku a že nic nevyčnívá nebo není příliš krátké. Většina líhní má však rozměry přibližně 35 x 41 až 38 x 48 cm. Některé speciální modely mají také integrovanou funkci mytí s přípojkou vody, funkci vytápění nebo například LED osvětlení pro noční návštěvu toalety.

FAQ

Jaké víko na záchod koupit do koupelny pro hosty?

WC prkénko s tichým zavíráním je dobrou volbou do koupelny pro hosty, protože vaši hosté někdy nevěnují víku takovou pozornost jako vy. Někdy se navíc do koupelny pro hosty doporučuje levný model.

Co je klasické záchodové prkénko?

Zcela klasicky mají tato sedadla bílý vzhled, buď matný, nebo lesklý, což závisí také na materiálu. Moderní poklopy používají krásné motivy nebo speciální materiály, jako je dřevo. Při čištění však vyžaduje opatrné zacházení.

Jak správně zlikvidovat stará záchodová prkénka?

Stará záchodová prkénka se vyhazují do koše na zbytkový odpad. Nejlépe je uzavřít je ve vzduchotěsném sáčku. Pokud bydlíte v pronajatém bytě, můžete si ho ponechat i proto, abyste si při stěhování mohli vzít vlastní víko a model pronajímatele nasadit zpět.
Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků
Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků