Dětské autosedačky

Vyberte
Seřazeno podle
26 Výsledky pro "Dětské autosedačky"
Filtr a řazení
Dětské autosedačky

Dětská autosedačka a kočárek: bezpečné, praktické a funkční

Ať už se jedná o cestu k prarodičům nebo společnou rodinnou procházku, malé děti chtějí mít na cestách stejné bezpečí a pohodlí jako dospělí. S kvalitní autosedačkou a dobrým kočárkem to také není problém. Abychom vám usnadnili výběr, uvádíme nejdůležitější kritéria pro rozhodování.

Autosedačka pro děti: na co si dát pozor?

Každá dětská autosedačka je v zásadě zařazena do určité třídy. Klasická klasifikace začíná třídou 0: zde se jedná o autosedačku pro dítě, která je skořepinová a orientovaná proti směru jízdy. Lze jej používat až do tělesné hmotnosti deseti kilogramů. Třída 0+ je velmi podobná, ale je vhodná pro osoby s hmotností do 13 kilogramů. Dětská autosedačka třídy I je určena pro děti s hmotností od 9 do 18 kilogramů. Zde si můžete vybrat mezi modelem směřujícím dopředu nebo tzv. reboarder. Na druhou stranu třída II je již podsedadlová a je mnohem kompaktnější. Tato sedadla jsou k dispozici s opěradlem nebo bez něj. Váš miláček ji může používat až do předškolního a školního věku, protože maximální hmotnostní limit je 25 kilogramů. A pak je tu třída III. Tento podsedák je vhodný pro děti s tělesnou hmotností 22 až 36 kilogramů, což odpovídá věku od sedmi do dvanácti let. Pokud chcete koupit dětskou autosedačku, měli byste vždy věnovat pozornost příslušné třídě.

Dětský kočárek nebo spíše golfky?

Každý, kdo si dnes plánuje koupit kočárek, si může vybrat z mnoha různých provedení. Na začátku je dobrou volbou kočárek, ve kterém může váš miláček pohodlně ležet. K některým modelům lze dokonce připojit dětskou autosedačku. Příslušenství, jako jsou tlumiče nárazů na kolečkách a prostorné úložné koše, vám usnadní procházky s dítětem. Pokud se rozhodnete pro kombinovaný kočárek, obvykle dostanete korbičku a sedátko, takže kočárek poroste s vámi. Pokud vaše dítě umí samostatně sedět, můžete jednoduše vyměnit korbičku za sportování část. Kočárek jako autosedačka je mnohem kompaktnější, prostorově úspornější a ovladatelnější. Je vhodná pro děti přibližně od šesti měsíců a obvykle je vybavena nastavitelnou opěrkou zad. Případně si můžete vybrat sportovní kočárek. Nabízí větší pohodlí než kočárek klasický a má dobré odpružení. V případě kočárku i autosedačky by vaše dítě již mělo být schopno sedět bez pomoci.

Nejdůležitější aspekty při nákupu dětské autosedačky nebo kočárku

Největší roli při výběru hraje věk, hmotnost a zamýšlené použití. Zpracování je však přinejmenším stejně důležité. Proto se ujistěte, že výrobek, který chcete, splňuje nejnovější bezpečnostní normy a má zkušební značku. Co se týče vzhledu: můžete se rozhodnout podle vlastního vkusu, protože všechny dnešní vzory jsou krásné!

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Jak by měl být kočárek vybaven?

Potřebujete dětskou matraci, která není příliš měkká, chránič proti vlhkosti, přiléhavý potah, nánožník.

Co je dětská autosedačka i-Size?

Jedná se o dětskou autosedačku, která splňuje normu ECE R129, jež vstoupila v platnost v roce 2013. Zde se již nedělí podle hmotnosti, ale podle velikosti těla. Stará norma ECE R44 (hmotnostní třídy) však zůstává v platnosti.

Jak udržet dítě v teple v autosedačce?

Existují speciální zavinovačky se štěrbinami, kterými lze pásek protáhnout.
Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků
Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků