Stoly s ohništěm

Stoly s ohništěm

Stoly s ohništěm představují mimořádně praktický a stylový doplněk na každou terasu. Okouzlí vás svým designem, dvojím využitím a teplem, díky němuž si budete moci dopřávat venkovní posezení i během chladných dnů a nocí. Jak stůl s ohništěm funguje a jak jej vybrat?

Máte terasu či zahradní altánek a rádi zde trávíte čas? Nenechte se vyhnat chladným počasím a pořiďte si praktický stůl s ohništěm. Tento designově jedinečný kousek vás zahřeje, a když jej zrovna nebudete využívat, některé modely vám poslouží jako odkládací plocha. Vyberete si v naší nabídce útulný dřevěný, nebo netradiční kamenný stůl s ohništěm?

Jak funguje stůl s ohništěm?

Stoly s ohništěm se řadí mezi venkovní plynová topidla. Ke svému provozu tedy potřebují zpravidla propanbutanovou láhev. Ta může být umístěná buď uvnitř stolu, nebo ohniště pohání pomocí nenápadné trubky. Propanbutanová láhev tedy nijak nenaruší vzhled vaší terasy a můžete ji umístit tam, kde nebude překážet.

Stoly s ohništěm mají spoustu výhod

Stoly s ohništěm potěší jak svým využitím, tak i designem. Stanou se ozdobou každé terasy, a zároveň skvěle plní svou funkci a za chladných dnů a nocí vám zařídí potřebné zahřátí.

  • Díky kompaktním rozměrům se hodí na každou terasu.
  • Teplo produkují okamžitě po zapnutí.
  • Jsou velmi odolné a uzpůsobené pro venkovní využití.
  • Představují stylový doplněk.

Jak vybrat stůl s ohništěm?

Vybíráte-li stůl s ohništěm, zaměřte se zejména na jeho výkon, vzhled, materiál a rozměry. Praktické je, pokud má stůl s ohništěm elektronické zapalování a regulaci výkonu.

Výkon stolu s ohništěm

Topný výkon stolu s ohništěm vám napoví, do jak velkého prostoru se stůl hodí. Obecně ale stoly s ohništěm příliš výkonné nejsou – jsou konstruovány tak, aby ohřály bezprostřední okolí stolu a zahřály tak osoby, které kolem stolu sedí. Jestliže potřebujete vyhřívat větší plochu, volte raději například sloupové plynové ohřívače. Výkon se uvádí v kW či BTU, přičemž výkon 2400 BTU/h odpovídá přibližně 0,7 kW.

Stoly s ohništěm mohou být z různých materiálů

Stoly s ohništěm mohou připomínat dřevěný, kovový nebo kamenný stůl. Každá z variant nabízí vysokou odolnost, záleží tedy spíše na vašich designových preferencích. Některé stoly mají ohniště ohraničené sklem, což je nejen velmi stylové, ale zároveň to zvyšuje bezpečnost při hoření ohně.

Stůl s ohništěm a jeho rozměry

Stůl s ohništěm se hodí na každou terasu. Jestliže nemáte dostatek prostoru, volte kompaktnější variantu bez odkládací plochy. Pokud na terasu prostor máte, bude pro vás ideální stůl s ohništěm s odkládací plochou, který vám bude sloužit jako klasický stůl.

Design stolu s ohništěm

V naší nabídce najdete stoly s ohništěm z různých materiálů a v různých barvách, snadno tak stůl sladíte s ostatním venkovním nábytkem. Vybírat můžete z béžových, šedých, antracitových, bílých a černých stolů. Který se stane vaším favoritem?

Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků
Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků