Panelové radiátory

Vyberte
Seřazeno podle
22 Výsledky pro "Panelové radiátory"
Filtr a řazení
Panelové radiátory

Panelové radiátory

Panelový radiátor je mimořádně praktickým řešením, pokud hledáte alternativní topidlo do koupelny. Jeho instalace je jednoduchá, výkon výtečný a potěší i vzhledem. Jak panelový radiátor do koupelny vybrat?

Sháníte radiátor do koupelny, ale nechcete se pouštět do složitých stavebních úprav? Pak by vaší pozornosti neměly uniknout panelové radiátory, které vynikají jednoduchou instalací. Díky úspornému infračervenému ohřevu není třeba řešit napojení na vodu a radiátor na zeď pověsíte doslova během chvilky. Na rozdíl od klasických radiátorů vás panelový radiátor potěší i stylovým designem a většině modelů nechybí ani držák na ručníky.

Panelový radiátor a jeho výhody

Bez radiátoru v koupelně se jen těžko obejdete. Místnost prohřeje, zabrání vzniku plísní a zajistí rovnoměrné schnutí ručníků. Jednou z alternativ je panelový radiátor, který se perfektně hodí pro ty, kdo se nechtějí nebo nemohou pouštět do stavebních úprav, které často vyžaduje instalace klasického trubkového radiátoru. Snadná instalace však není jedinou výhodou panelového radiátoru, podívejte se i na ty další:

 • Jednoduchá obsluha.
 • Mimořádně stylový design.
 • Energeticky úsporné topidlo.
 • Rychlá a jednoduchá instalace.
 • Většina modelů disponuje držáky na ručníky.
 • Některé radiátory mohou disponovat zrcadlem.
 • Bohatý výběr designů a barev.

Vybíráme panelový radiátor

Při výběru panelového radiátoru hraje prim jeho výkon, velikost a design, případně i praktické funkce a vlastnosti, které může nabízet. Panelové radiátory jsou k dostání převážně jako infračervená topidla. To znamená, že neohřívají vzduch, ale pouze osoby, předměty a stěny v místnosti. Díky tomu jsou velmi výkonné, a zároveň energeticky úsporné a vhodné i pro alergiky (nevíří prach).

Panelové radiátory se liší výkonem

Některé panelové radiátory mohou být určené pouze pro schnutí ručníků (například do koupelen s podlahovým topením), jiné se starají o kompletní vytápění místnosti. V prvním případě není třeba výkon radiátoru příliš řešit a bohatě si vystačíte i s méně výkonnými modely. Pokud má ale panelový radiátor sloužit jako jediné a plnohodnotné topidlo, bude muset být výkonnější.

V potaz berte zejména velikost koupelny. Menší koupelny do 15 m2 vytopí radiátory s výkonem kolem 500 W, středně velké koupelny o velikosti cca 20 m2 potřebují radiátor s výkonem 700 až 1000 W. Do větších koupelen pak volte panelový radiátor s výkonem 1500 W a více.

Velikost a design panelového radiátoru

Panelové radiátory jsou k dostání v mnoha provedeních. Před výběrem si nezapomeňte ověřit rozměry, aby radiátor do vaší koupelny dokonale zapadl. Obrovskou výhodou panelových radiátorů je bohatá nabídka designů. Vybrat si můžete bílý, černý či stříbrný radiátor a zdobit jej mohou také různé dekory. Panelový radiátor se tak může hravě stát ozdobou vaší koupelny a dokonale ji zútulnit.

Panelové radiátory a jejich funkce

Panelové radiátory mohou být vybaveny funkcemi, které vám ulehčí jejich obsluhu. S jakými se můžete nejčastěji setkat?

 • Časovač umožňuje nastavit si přesný čas chodu radiátoru, koupelnu si tedy můžete vytopit předem.
 • Regulace výkonu umožňuje nastavit si teplotu vytápění, čímž šetříte energii.
 • Dálkové ovládání zjednodušuje nastavení panelového radiátoru.
 • Radiátor s aplikací můžete ovládat i pomocí svého mobilního telefonu.
Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků
Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků