Sušičky ovoce

Vyberte
Seřazeno podle
27 Výsledky pro "Sušičky ovoce"
Filtr a řazení
Sušičky ovoce

Sušičky ovoce

Rádi efektivně zpracováváte přebytky ze zahrádky či lednice? Pak se ve vaší kuchyni rozhodně neztratí sušička ovoce. Kromě ovoce ji využijete i na sušení zeleniny, masa, bylinek či hub. Výběr sušičky ovoce není nijak složitý, potřeba je zvážit zejména tvar, kapacitu a výkon. Přečtěte si o tom více. 

Sušička ovoce je praktický spotřebič, který najde uplatnění v každé domácnosti. Umožní vám sušit řadu potravin, nezabírá příliš místa a pořizovací náklady nebývají nijak vysoké. Rychle a s minimální námahou v ní můžete sušit nejen ovoce, ale i zeleninu, houby, bylinky a maso. 

Jaké výhody má sušení potravin pomocí sušičky ovoce? 

Sušičky ovoce umožňují rovnoměrně a rychle usušit nejrůznější potraviny. Ruční sušení je časově náročné, potraviny je třeba sušit na teplém místě a pravidelně je otáčet., takže sušička ovoce je v tomto ohledu skvělým pomocníkem. Sušení je všeobecně jedním z nejoblíbenějších způsobů konzervování potravin, a to hned z několika důvodů:

  • Sušení je šetrné k potravinám a zachovává většinu vitamínů a minerálů. 
  • Sušené potraviny neztrácí chuť ani vlákninu. 
  • Sušené potraviny zabírají málo místa. 

Sušička ovoce může být kulatá nebo hranatá 

Sušičky ovoce se v základu dělí na kulaté a hranaté. Jak se liší a pro koho jsou jednotlivé typy vhodné? 

Kulaté sušičky ovoce

Kulatá sušička ovoce má motor umístěný většinou ve spodní části. Teplý vzduch tak stoupá nahoru, takže dole mohou být potraviny vysušené více než nahoře. Proto většina výrobců doporučuje jednotlivá plata během procesu sušení prohazovat. Pro občasné používání jsou ale kulaté sušičky ovoce více než dostatečné, proto jsou nejoblíbenější volbou v domácnostech. Nezabírají příliš místa, jsou o poznání levnější a většinou si k nim můžete dokoupit další plata, čímž snadno zvýšíte jejich kapacitu. 

Hranaté sušičky ovoce

Pokud máte vlastní zahrádku se spoustou úrody nebo jste například vášnivým houbařem, za zvážení bude rozhodně stát spíše hranatá sušička ovoce. Ta nabízí nejen více místa pro potraviny, ale také má vyšší výkon a suší rovnoměrněji, čímž šetří váš čas. U tohoto typu se také častěji vyskytují praktické funkce. Nevýhodou může být vyšší pořizovací cena, nemožnost rozšíření kapacity a větší rozměry při skladování. 

Co zohlednit při výběru sušičky ovoce? 

Kromě samotného tvaru je třeba při výběru sušičky ovoce zvážit řadu dalších parametrů, jako je příkon a výkon, počet sít, materiál či doplňkové funkce.

Sušička ovoce by měla mít dostatečnou kapacitu

Kapacitu sušičky ovoce udává počet sít či táců. Standardem je 5 až 6 sít, pokud ale plánuje sušit ve velkém, můžete najít i modely s deseti a více síty. V potaz berte i rozměry síta, aby se vám tam vešly všechny potraviny, které plánujete sušit. Pokud chcete sušit i větší kousky potravin, například půlené meruňky, je ideální, když sušička umožňuje výškově si nastavit jednotlivá síta či tácy. 

Příkon a výkon sušičky ovoce

Příkon sušičky ovoce nás informuje o tom, kolik energie sušička spotřebuje a jak vysoký je její výkon. Na jednu stranu sice platí, že čím vyšší příkon, tím vyšší spotřeba, ale výkon je při výběru také potřeba zohlednit. Málo výkonné sušičky mohou odvádět nekvalitní a nerovnoměrnou práci, ideální volbou je zlatá střední cesta, kterou představuje hodnota okolo 500 W. 

Z jakých materiálů může být vyrobena sušička na ovoce? 

Sušičky na ovoce mohou být plastové nebo nerezové. Plastové sušičky jsou většinou kulaté a jejich výhodou je jak nízká cena, tak i nízká hmotnost. Plast ale může být náchylnější k poškození. Nerezové sušičky ovoce jsou naopak častěji ty hranaté. Nerez potěší dlouhou životností a kvalitním provedením, za tuto variantu si ale většinou připlatíte. 

Funkce sušičky ovoce

Některé sušičky ovoce disponují doplňkovými funkcemi pro snazší použití. Setkat se můžete například s těmito funkcemi: 

  • Programy sušení – umožní vám stiskem tlačítka nastavit dobu a teplotu sušení podle sušené potraviny. 
  • Regulace teploty – tato praktická funkce by neměla chybět žádné sušičce. Jednotlivé potraviny k sušení vyžadují odlišné teploty.
  • Časovač – po uplynutí nastavené doby automaticky vypne sušičku, vy tak nemusíte hlídat čas. 

Otočný kruh – využívá se v některých kulatých sušičkách a zajišťuje rovnoměrnější sušení.

Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků
Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků