Minitrouby

Koupit mikrovlnné trouby levně online

Mikrovlnná trouba je v kuchyni velmi rozšířený spotřebič, který se často používá k ohřívání a rozmrazování potravin a nápojů. Záření ohřívá molekuly vody, takže jídlo je za několik minut připraveno k jídlu. Pro úspěšné používání spotřebiče je třeba při používání a instalaci mikrovlnné trouby zohlednit několik bodů.

Různé typy mikrovlnných trub

Pro vás jako spotřebitele existují tři hlavní typy mikrovlnných trub: Standardní mikrovlnná trouba je jednoduché zařízení, které můžete používat pouze k ohřevu a rozmrazování. Tato mikrovlnná trouba je malá, levná a v domácnosti nezabere mnoho místa.

Mikrovlnná trouba s troubou výrazně rozšiřuje možnosti použití, protože s tímto spotřebičem můžete připravit chutné jídlo, což u běžných mikrovlnných trub není možné. Vestavná mikrovlnná trouba může být umístěna v kuchyni, aby šetřila místo a dokonale zapadla do designu kuchyně. Mikrovlnné trouby jsou často nabízeny s kompletní instalační sadou. Ušetříte tak čas, protože nemusíte nejprve hledat všechny jednotlivé díly.

Jak nejlépe používat mikrovlnnou troubu?

Před zapnutím přístroje byste si měli přečíst návod k obsluze. Uvnitř spotřebiče je skleněná deska, která se během provozu otáčí. Potraviny vložte do vhodné nádoby pro mikrovlnné trouby. Do mísy v žádném případě nevkládejte kovové předměty, protože by mohlo dojít k požáru. Hliníkové obaly lze použít, pokud dodržíte pokyny. Během ohřívání pokrm stále míchejte. Tím se teplo rovnoměrně rozdělí. Pokud se jedná o polévku nebo jiný pokrm s vysokým obsahem vody, má smysl jej přikrýt. To usnadňuje následné čištění mikrovlnné trouby.

Pokud chcete rozmrazit pouze jeden pokrm, zvolte příslušné nastavení. U pokrmů s vysokým obsahem vody stačí nízký výkon. Po ohřátí nechte pokrm chvíli stát. Při jeho odstraňování buďte opatrní, protože vzniká velké množství tepla a páry.

Která mikrovlnná trouba je pro mě vhodná?

Pokud chcete, aby vaše mikrovlnná trouba byla malá a prostorově úsporná, najdete zde širokou nabídku vhodných spotřebičů, které jsou vhodné zejména pro rozmrazování a ohřívání potravin. Vestavná mikrovlnná trouba je pro vás nejlepší volbou, pokud máte vhodnou kuchyňskou linku, do které můžete spotřebič zabudovat. Mikrovlnná trouba s troubou nahradí sporák i v malých bytech, pokud chcete připravovat pouze malá jídla.

Často kladené otázky o mikrovlnné troubě

Jak vysoký by měl být výkon mikrovlnné trouby?

Obvykle postačuje výkon 700 až 800 wattů, více než 1000 wattů je potřeba jen zřídka. Ujistěte se, že výkon lze nastavit v malých krocích a že je k dispozici funkce odmrazování.

Které materiály jsou vhodné do mikrovlnné trouby?

Nejlepší jsou keramické, skleněné, plastové nebo porcelánové misky. Záření do těchto materiálů proniká bez problémů. V žádném případě nepoužívejte kov.

Jak vyčistit mikrovlnnou troubu?

Nejlepší je dát do spotřebiče misku s vodou a octem a nechat ho několik minut běžet. Po vychladnutí očistěte spotřebič vlhkým hadříkem.
Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků
Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků