Nordic Walking hůlky

Vyberte
Seřazeno podle
36 Výsledky pro "Nordic Walking hůlky"
Filtr a řazení
Nordic Walking hůlky

Kupte si hole na nordic walking online ve vysoké kvalitě a za dobrou cenu

Nordic Walking je nenáročný až středně náročný sport pro všechny věkové kategorie, který podporuje metabolismus a kardiovaskulární systém. Charakteristickým rysem tohoto rekreačního sportu je pohyb rukama, při kterém hrají důležitou roli hole pro nordic walking. V našem internetovém obchodě si můžete zakoupit širokou nabídku holí pro nordic walking. Aby vám hole dokonale padly, je třeba při jejich výběru zohlednit několik kritérií. Zde se dozvíte, co je důležité při nákupu holí pro nordic walking a proč je výběr správného páru tak důležitý.

Hole pro nordic walking jsou nezbytné.

Nordic walking je považován za formu pěší turistiky, ale ve srovnání s tradiční turistikou je určen spíše k posilování svalů. Přitom mají hole důležitou funkci. Opírání se o tyče na zemi odlehčuje klouby - zejména kyčle a kolena. Výběr správného páru holí a správné zacházení s nimi je proto zásadní.

Rozdíl mezi turistickými holemi a holemi na nordic walking

Používání tradičních holí pro nordic walking není dobrý nápad. Hole pro nordic walking jsou určeny pro chůzi v relativně rovném terénu. Na druhou stranu jsou turistické hole vhodné pro často velmi velké výškové rozdíly. Vezměte také v úvahu, že existují různé typy holí pro nordic walking. Jaké jsou, se dozvíte v dalším bodě.

Hole pro nordic walking - nastavitelné a vyrobené z různých materiálů

Hole pro nordic walking jsou k dispozici jako pevné hole a v teleskopické verzi. Výhodou této varianty je možnost individuálního nastavení výšky. Dalším důležitým aspektem jsou rozměry holí pro nordic walking. Délka a rukojeť by měly být optimálně přizpůsobeny anatomii vašeho těla. Kromě toho jsou k dispozici hole z lehkých materiálů, jako je karbon a hliník, a také ze směsi uhlíkových a skleněných vláken - tzv. kompozit.

Rady pro nákup holí pro nordic walking

Velikost holí pro nordic walking závisí především na délce vašeho těla. Pravidlem je vzorec "tělesná výška v centimetrech x 0,7". Pokud jste v nordic walkingu začátečníci a chcete získat trochu variability, můžete zvolit teleskopické hole. Model vyrobený z karbonu je obvykle o něco dražší, ale je považován za velmi odolný. Hliník je lehký materiál s atraktivním poměrem cena/výkon.

Nordic Walking hůlky

Proč potřebujete pro nordic walking speciální hole?

Hole slouží k odlehčení kloubů a podporují efektivitu sportu. Na rozdíl od turistických holí jsou určeny pro relativně rovný terén.

Jaký materiál je považován za kvalitní pro hole na nordic walking?

Obzvláště oblíbený je uhlík. Hole mají velmi ušlechtilou konstrukci a zůstávají mimořádně stabilní i při větších nástrahách.

Jak dlouhé by měly být hole pro nordic walking?

Správnou délku zjistíte tak, že svou výšku vynásobíte číslem 0,7.

Co je důležité při nákupu holí pro nordic walking?

Při výběru berte v úvahu nejen délku, materiál a design, ale také pohodlí rukojeti. Smyčka na ruce usnadňuje typický pohyb tam a zpět.
Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků
Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků