3 letá záruka 14 dní na vrácení zboží

Zvlhčovače vzduchu

Zvlhčovače vzduchu vám pomohou udržovat v domácnosti vlhkost vzduchu v optimální hodnotě. Příliš suchý vzduch škodí našemu zdraví a dráždí dýchací cesty. Problémem je zejména během topné sezóny. Přečtěte si, jaké zvlhčovače vzduchu jsou k dostání, jak vybrat ten správný a proč si jej pořídit právě u nás.

V naší nabídce najdete zvlhčovače vzduchu klasické, s ionizátorem i s aromatickou funkcí. Zvlhčovače s ionizátorem fungují i jako čistička vzduchu a kromě zápachu a alergenů odstraňují i ozon, který může dráždit dýchací cesty. Zvlhčovače vzduchu s aromatickou funkcí vám zase pomohou provonět domácnost. A stejně jako u jiných spotřebičů v naší nabídce si můžete vybírat i z mnoha barevných provedení.

Obsah

Jaké zvlhčovače vzduchu najdete v naší nabídce?

Vybírat můžete z klasických zvlhčovačů vzduchu, zvlhčovačů s ionizátorem a zvlhčovačů s aromatickou funkcí.

Standardní zvlhčovače vzduchu

Zvlhčovač vzduchu jako takový se skvěle hodí pro ty, co potřebují doma zvlhčovač vzduch, ale netrápí je žádné respirační obtíže ani nejsou alergici. Klasický zvlhčovač vzduchu detekuje aktuální vlhkost v místnosti, a pokud je v ní vzduch suchý, zvlhčí jej. V základu můžeme zvlhčovače vzduchu rozdělit na dva typy podle způsobu zvlhčování vzduchu:

  • Studený zvlhčovač vzduchu je nejčastější volbou. Vzduch mírně ochlazuje, odstraňuje z něj nečistoty a pouští zpět do místnosti svěží závan.
  • Teplý zvlhčovač vzduchu funguje na principu horké páry, vzduch tedy mírně ohřívá. Pára dokáže zabíjet bakterie, hrozí však riziko popálení.

Zvlhčovače vzduchu s ionizátorem

Zvlhčovač vzduchu s ionizátorem dokáže vyčistit vzduch mnohem lépe, než zvlhčovač bez této funkce. Skvěle se tak hodí i pro domácnosti s alergiky. Díky filtračnímu systému zvládne odstranit ze vzduchu i pyl, prach a další alergeny, navíc eliminuje ozon, který dráždí dýchací cesty.

Zvlhčovače vzduchu s aromatickou funkcí

Toužíte po provoněné domácnosti, ale zároveň potřebujete zvlhčovat vzduch v interiéru? Pak pro vás bude ideální zvlhčovač vzduchu s aromatickou funkcí. Ten kombinuje aroma difuzér a klasický zvlhčovač. Do vody v jeho zásobníku stačí přidat pár kapek aroma oleje.

Jak funguje zvlhčovač vzduchu?

Jak už jsme zmiňovali výše, zvlhčovač vzduchu může fungovat na studeném či teplém principu. Další kategorií jsou ultrazvukové zvlhčovače vzduchu, které vytváří jemnou páru. Princip fungování zvlhčovače není nijak složitý:

  • Zvlhčovač ke svému provozu potřebuje vodu, která se napouští do nádoby na vodu.
  • Přístroj nasaje vzduch, zvlhčí jej a prožene filtry.
  • Vzduch poté pomocí ventilátoru vpustí zpět do místnosti.
  • Teplý zvlhčovač vzduchu vodu ohřívá a proměňuje ji na vodní páru.
  • Ultrazvukové zvlhčovače vzduchu rozkládají vodu na mikrokapičky, které následně rozptýlí do vzduchu, kde se odpařují.

Zvlhčovače vzduchu a jejich funkce

Zvlhčovače vzduchu jsou mnohdy vyvedeny v multifunkčním provedení, díky čemuž nabízí řadu funkcí. S jakými se můžete setkat nejčastěji?

  • Automatické vypnutí se postará o vypnutí přístroje po nastavené době, nebo ve chvíli, kdy vlhkost vzduchu dosáhne požadovaných hodnot.
  • Zvlhčovač vzduchu s měřením vlhkosti vzduchu vás bude informovat o aktuální vlhkosti vzduchu.
  • Zvlhčovač s regulací výkonu si můžete nastavit podle svých aktuálních potřeb. Nižší výkon oceníte díky nižší hlučnosti i v noci.
  • Dětská pojistka zabrání přenastavení zvlhčovače vzduchu hbitými dětskými prsty.
  • LED displej usnadňuje ovládání zvlhčovače vzduchu.

Jak vybrat zvlhčovač vzduchu

Pokud už víte, jaký typ zvlhčovače vzduchu pro vás bude nejlepší, můžete se zaměřit na konkrétnější parametry. Mezi ně patří zejména výkon, hlučnost, spotřeba a už probrané funkce.

Výkon zvlhčovače vzduchu

Zvlhčovací výkon by se měl odvíjet od velikosti místnosti, v níž budete zvlhčovač používat. Udává se v milimetrech či gramech za hodinu. Platí jednoduché pravidlo – čím větší místnost máte, tím výkonnější zvlhčovač vzduchu budete potřebovat. U místností nad 80 m3 se vyplatí pořídit zvlhčovače dva.

Hlučnost zvlhčovače vzduchu

Aby vás zvlhčovač vzduchu nerušil při denních činnostech a spánku, zohledněte i jeho hlučnost. Nejtišší jsou ultrazvukové zvlhčovače vzduchu, naopak nejhlučnější bývají zvlhčovače vzduchu fungující na principu teplé vodní páry.

Filtrace zvlhčovače vzduchu

Jestliže si chcete dopřát zdravější vzduch po všech stránkách, zaměřte si na filtrační systém zvlhčovače vzduchu. Základních nečistot jsou vzduch schopné zbavit téměř všechny modely, na eliminaci prachu, alergenů, roztočů a bakterií se však hodí pouze některé. Pokročilé modely pak mohou disponovat i pětinásobným filtračním systémem. Jak se ve filtrech zorientovat?

  • Předfiltr zbaví vzduch hrubých částic.
  • HEPA filtr je vhodný pro alergiky. Dokáže likvidovat prach a nejrůznější alergeny.
  • Filtr s aktivním uhlím rovněž napomáhá s likvidací prachu, pylu, roztočů a dalších alergenů, ale i ozonu. Je tedy součástí ozonových zvlhčovačů vzduchu.
  • Zvlhčovače vzduchu mohou být dále vybaveny UV-C lampou, která zabíjí mikroby a choroboplodné zárodky.

Při výběru zvlhčovače je také třeba myslet na to, že filtry je potřeba čas od času čistit nebo úplně vyměnit.

Proč si pořídit zvlhčovač vzduchu na electronic-star.cz

  • Bohatá nabídka všech typů zvlhčovačů.
  • Unikátní sortiment značek, které jinde nenajdete.
  • Doprava zdarma.
  • Garance 3leté záruky.
  • Pohodlný a bezpečný nákup.
  • Zboží můžete vrátit do 14 dnů.
  • Profesionální zákaznický servis a technická podpora k produktům.

Často kladené otázky

Jak používat zvlhčovač vzduchu?

Do zvlhčovače vzduchu je potřeba pravidelně doplňovat vodu. Umístěte jej na rovný povrch a pouštějte podle potřeby. Ideální hodnota vlhkosti vzduchu je okolo 50 %. Nezapomeňte na údržbu filtrů dle návodu výrobce. Během chodu zvlhčovače vzduchu nevětrejte.

Proč používat zvlhčovač vzduchu?

Zvlhčovač vzduchu napomáhá udržovat optimální vlhkost vzduchu v místnosti, čímž zlepšuje zdraví dýchacích cest. Svěží a zdravý vzduch je důležitý pro spánek, soustředění a správné okysličování.

Kam umístit zvlhčovač vzduchu?

Zvlhčovač vzduchu umístěte na rovnou plochu, nejlépe na zem, případně na nějaký podstavec. Okolo zvlhčovače by neměl být nábytek, který by bránil průchodu vzduchu – optimální mezera mezi zvlhčovačem a nábytkem či zdí je alespoň 30 cm (může se lišit dle výrobce). Myslete také na to, že při doplňování vody může uniknout pár kapek, zvlhčovač by tedy neměl být umístěn přímo na koberci či citlivých podlahových površích.

Co způsobuje suchý vzduch?

Suchý vzduch vzniká především během topné sezóny, a to pokud vytápíte na vysokou teplotu nebo topíte krbem či kamny na dřevo. Suchý vzduch dráždí dýchací cesty a způsobuje kašel, zvyšuje únavu a má nepříznivý vliv na osoby s alergiemi a astmatem.

Jak dlouho vydrží HEPA filtr ve zvlhčovači vzduchu?

Životnost HEPA filtru bývá minimálně jeden rok.

Nahoru