Posilovací lavice

Vyberte
Seřazeno podle
33 Výsledky pro "Posilovací lavice"
Filtr a řazení
Posilovací lavice

Silový trénink a současný vytrvalostní trénink jsou stále populárnější. Tuto kombinaci umožňuje nastavitelná posilovací lavice, která je základním vybavením každé posilovny, a pokud máte nedostatek místa, lze ji umístit i doma ve skládacím provedení.

Skládací nastavitelnou lavici lze v době nepoužívání složit. Trénink je vhodný nejen pro mladé lidi, ale lze ho absolvovat v jakémkoli věku. Níže jsou popsány různé modely, dostupné možnosti a jejich výhody.

Nastavitelné lavice – pro různé cviky

Toto tréninkové zařízení je ideální volbou, pokud jde o silový trénink nebo budování svalů, například s jednoručními nebo obouručními činkami. Po nastavení jej lze používat k libovolnému provádění tréninků. Ušetříte si tak cestu do posilovny a měsíční poplatky.

Tréninková lavice může nahradit mnoho strojů nebo je spojit do jedné stanice. Především bench press je jedním ze základních cviků, které byste neměli vynechávat. Díky variabilitě závaží a pohybových sekvencí je možné trénovat celé tělo, ale také se zaměřit na jednotlivé svalové skupiny.

Výhody jsou různorodé:

  • posilování svalů a podpůrného aparátu
  • regenerace svalových skupin
  • trénink zad a paží
  • prevence ochabování svalů
  • budování kostní hmoty
  • prevence zdravotních problémů, jako je výhřez meziobratlové ploténky

Silový trénink nejen posiluje svaly, ale také stimuluje spalování tuků.

Šikmá nebo rovná nastavitelná lavice? Jakou nastavitelnou posilovací lavici si koupit?

Díky nastavitelnému opěradlu umožňují šikmé lavice procvičovat svaly z různých úhlů, posilovat břicho, záda a celé tělo. Díky nakloněné poloze se procvičují i malé, často opomíjené svalové skupiny. Cvičební program bude pestřejší a účinnější. Na šikmé lavici lze používat jednoruční i obouruční činky.

Typická cvičení jsou:

  • bench press
  • tlaky
  • sklapovačky

Pokud chcete používat lavici s nastavitelným sklonem spolu s obouruční činkou, bude zapotřebí další stojan na činky. Alternativně lze zakoupit nastavitelnou lavici s činkou. Rovná lavice, kde není možné nastavit sklon lehací plochy, naopak umožňuje formování určitých svalových partií, například prsních svalů.

Nastavitelná lavice se závažím

Tréninkové lavice bez přídavných závaží lze použít jen ve velmi omezené míře. Nastavitelné lavice se závažím jsou vhodné pro různé cviky, například bench press. Mají jiný design. Velmi oblíbené jsou modely s integrovaným stojanem na obouruční činky. Obvykle obsahují tyč s činkami.

Se správnými kotouči na činky můžete začít trénovat ihned. Bez úložného prostoru na činky je tréninková lavice vhodná spíše pro jednoruční činky. Velmi užitečná je také nastavitelná lavice s prvky, jako je například leg curler, butterfly trainer a latissimus modul. Skládací nastavitelné lavice se nejen skládají, jak napovídá jejich název, ale často je lze dokonce přeměnit na židli. Díky tomu můžete pohodlně procvičovat bicepsy vsedě.

Koupit nastavitelnou lavici

Nastavitelné lavice jsou ideálním tréninkovým vybavením pro rozsáhlý silový trénink v domácím prostředí, ať už se jedná o cvičení na lavici, kliky, stojky na rukou nebo kliky. Používají se pro obecné budování svalů. Rovné lavice jsou ideálním základním vybavením. Šikmou lavici lze nastavit do vhodného úhlu potřebného pro cvičení a díky individuálně nastavitelnému opěradlu umožňuje rozsáhlejší a efektivnější cvičení. Pokud máte málo místa, můžete si koupit skládací nastavitelnou lavici. Když se nepoužívá, lze ji odložit. Nastavitelné posilovací lavice jsou skutečně všestranné.

Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků
Přihlášení
Vložte sem vaši e-mailovou adresu.
Zadejte minimálně 6 nebo více znaků