Zobrazit podle:

Ventilátory


Když teploty stoupají, je potřeba zachovat chladnou hlavu! Ne vždy je možné vybavit pokoj klimatizací a může to být také příliš nákladné. Nepříjemné teplo však můžete ovlivnit výkonným ventilátorem. Ať už běžným nebo high-end zařízením: Existuje mnoho způsobů, jak vdechnout nový život do čtyř stěn - a to jak doma, tak v kanceláři.

Správny ventilátor pro každý účel

Existuje několik různých typů ventilátorů, které se liší ve svém dizajnu, výkonu, ale i jejich principu fungování. Drtivá většina modelů je založena na rotoru, který nasává okolní vzduch a uvádí ho do pohybu. To platí pro nejmenší ventilátory, stejně jako pro stojanové ventilátory, věžové ventilátory, podlahové ventilátory apod.

Stojanový ventilátor

Tento ventilátor se používá nejčastěji. Nachází se ve většině kanceláří, obchodů a domácností. Přesvědčí jednoduchým dizajnem a jednoduchostí použití. Tento ventiláotr je možné bez větších problémů použít prakticky v jakkémkoliv prostředí. Tento klasik mezi ventilátory je obyčejně vysoký přibližně 1,10 m až 1,40 m. V mnohých případech může týt výška upravena tak, jak vám to vyhovuje. Často je obklopený kovovou mřížkou, která chrání před kontaktem rotoru s okolním prostředím. Převážně mezi 40 cm a 50 cm široký rotor stojanových ventilátorů může cirkulovat vzduch podstatně lépe než menší stolní ventilátory. To z nich dělá správnou volbu zejména pro větší prostor. Vzhledem k vysokému výkonu ventilátoru je nejlepší ho umístit ne příliš blízko klidem. Vysoce kvalitní verze však dokážou víc než jen cirkulovat vzduch. Kromě automatického RYŽOVANIA?????????? mají některé moderní stojící ventilátory dokonce možnost dodat chladnou vodní mlhu do proudu vzduchu. Kapalina se skladuje v zabudované vodní nádrži a je jen postupně uvolňovaná do prostoru. To posiluje účinek chlazení a má navíc další výhody. Přídavné zvýšení vlhkosti způsobuje, že nepřijemné čustice jako je prach a pyl jsou vázány na jemnné kapky vody. Toto je obzvlášť přínosem pro alergiky, kteří ta můžou svobodně dýchat.

Podlahový ventilátor

V některých případech může být podlahový ventilátor ideálním řešením. Ten je omezený ve své podstatě na to nejdůležitější a posytuje vysoký výkon v poměrně kompaktních rozměrech. Jeho rotor je porovnatelný s vellikostí stojanového ventilátoru, ale dbá se na minimalistický dizajn. V závislosti na požadavcích, tento ventilátor může mít nastavitelný výkon. Je především všestranný a flexibilní.

Stolní ventilátor

Pro malé místnosti nebo v práci, kompaktní stolní ventilátor je dobrý způsob, jak generovat chladný vzcudh přesně tam, kde je to potřebné. Díky menšímu rozsahu nikoho neobtěžuje nežádoucím prouděním vzdhuchu a také spotřebuje méně energie. Též se může otáčet automaticky tam a zpět s cílem pokrýt větší pochu místnosti. Rychlost rotoru může být upravena v závislosti na modelu v několika krocích nebo doknce kontinuálně. Co se týká ceny, tato zařízení jsou poměrně levnou volbou.

Věžový ventilátor

Věžový ventilátor se svým dizajnem jasně odlišuje od ostatních variant. Navenek víc připomíná klimatizaci než ventilátor, protože neexistuje žádný viditelný rotor. Ve skutečnosti je však ukrytý vevnitř. Na rozdíl od předcházejících ventilátorů, úhel sklonu tu není možné měnit. Množství vzduchu, které může cirkulovat v tomto typu ventilátoru je však výrazně vyšší než u jiných typů. Zlepšená výkonnost však často vede k vyšší hlučnosti. Pokud potřebujete, aby ventilátor pracoval tiš, jiné typy jsou pro vás vhodnější. Ve velkých kancelářích nebo podobných rozsáchlých prostorech je tento ventilátor většinou dostačující.

Jak najít správný ventilátor?

Velký počet různých typů volbu vhodného typu neusnadňuje. Avšak různé dizajny, inovativní funkce a samozřejmě různé cenové hladiny zabezpečí, že každý může najít svoji správnou alternativu. Moderní ventilátor má v současné době dálkové ovládání, s kterým zařízení můžete nastavit i z dálky. Pro malé kanceláře zpravidla není potřeba žádný velký věžový ventilátor. Na druhé straně dražší ventilátory představují účinnější variantu ve velkých místnostech, kde je umístěná celá řada prachovních míst. Důležitým kritériem pro volnbu ventilátoru je konec konců hluk. Ten se může měnit poměrně často s průměrem přibližně 30 až 50 dB a může se zvyšovat po delší době používání. Jestli je ventilátor tichý, můžete zjistit v popisu výrobku. Rodiny s dětmi nebo domácími zvířaty by měly věnovat pozornost vysoce bezpečnostním variantám. Dobrá ochranná klec pomůže vyhnout se nehodám a udržovat v každodenním životě vysokou úroveň bezpečnosti.

Správna poloha pro ventilátor

Aby byl zajištěn co nejlepší výsledek, je potřebné zvážit některé body při nastavování. Velké stojanové a sloupové ventilátory mají nejlepší pozici v rohu místnosti, kde nebudou stát v cestě. Když je zapnutý vyšší výkon, ideálně by měl být přibližně 2 metry od všecho dění v místnosti. Oproti tomu menší stolní ventilátory patří na stůl nebo na polici. Tam je potřeba dbát na to, aby byly na rovném povrchu a nemohly tak spadnout. V závislosti na výkonu se doporučuje vzdálenost 30 až 50 cm, aby se předešlo nepříjemnému průvanu.